بنر اندیشه صبا در مقالات

پشت پرده اتریوم دو چیست؟ | خرداد 1400

پشت پرده اتریوم دو چیست؟ | خرداد 1400

درست همین چند وقت پیش بود که صحبت از راه‌اندازی اتریوم 2 در پایان سال 2021 میلادی بود و با توجه به تغییر شبکه از اثبات کار به اثبات سهام،باعث شد تا خیلی ها از خرید کارت های گرافیک برای ماینینگ اتریوم با قیمت های گزاف خودداری کنند زیرا دیگر ماینینگ اتریوم توجیح نداشت و عملا بازگشت سرمایه‌ای در پایان صورت نمی‌گرفت.

اما درست در لحظه آخر با صحبت های ویتالیک بوترین،ورق به نفع ماینرهای این ارز برگشت.خالق اتریوم طی کنفرانسی در هنگ‌کنگ اظهار داشت: “ما فکر میکردیم که پیاده‌سازی اثبات سهم یک سال طول می‌کشد اما در واقع ۶ سال زمان نیاز دارد.”

او دلیل این موضوع را نه فنی بلکه از افرادی دانست که در این پروژه دخیل هستند و در همین راستا به شکل‌گیری نسخه اول اتریوم که بر خلاف پیش‌بینی 3ماهه،18ماه طول کشید اشاره کرد.

ویتالیک به خوبی این موضوع را درک کرده بود که اگر همچنان پیش‌بینی ها از آپدیت اتریوم2 پایان سال میلادی 2021 باشد،دیگر توجیحی برای استخراج اتریوم وجود ندارد و این موضوع می‌تواند شبکه اتریوم را با مشکل مواجه کند؛در واقع او بهترین استراتژی را تا زمان راه‌اندازی اتریوم2 انتخاب کرد.

 اما زمان راه‌اندازی اتریوم2 چه تاثیری برشرکت ها خواهد داشت؟!

بهتر است قبل از جواب دادن به این سوال به سراغ یک تئوری برویم

قبل از این در دنیا فقط دو شرکت انویدیا (NVIDIA) و ای‌ام‌دی (AMD) کارت گرافیک تولید می‌کردند و گاها به خاطر رقابت شدید و از دست ندادن مشتریان سود های کمی داشتند و حتی گاهی زیان میدادند اما در جدیدترین گزارش شرکت انویدیا،این شرکت بیشتر از حد پیش‌بینی ( EPS ) خود سود آفرید و سرمایه‌گذارانش را خشنود کرد.

 در بخش صعود سهام هم انویدیا قدرتمند ظاهر شده به طوری که اگر از زمان ظهور اتریوم در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده بودید،تا به امروز 4500% رشد معادل 46 برابر شدن سرمایه خود را تجربه می‌کردید.

تحلیل تکنیکال انواع بازارهای مالی بصورت روزانه در سایت و اپلیکیشن سیگنال

نمودار تحلیل تکنیکال ارزش سهام انویدیا (NVDA) هفتگی

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال اتریوم 2 | خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال

با یک نگاه به نمودار می‌توان روند قدرتمند صعودی که از سال 2014 شروع شد را در یک کانال میان مدت (کانال بنفش) به وضوح دید،درست درابتدای این روند و در سال 2016 و اوج بازار ارزهای دیجیتال،سقف تاریخی نمودار با قدرت شکسته شد و اکنون نیز در چند ماه اخیر موفق به شکست سقف کانال بلند مدت 20 ساله (کانال سیاه) خود شده است.

تنها ریزش عمیق در نمودار به ریزش بازار ارزهای دیجیتال در سال 2018 برمی‌گردد که سهام این شرکت فقط در ریزش دوم قیمت اتریوم از سپتامبر تا دسامبر 2018 شرکت کرد و دارایی امن تری در زمان ریزش ها نسبت به خود اتریوم بود.

سود شرکت از تولید کارت گرافیک چنان زیاد است که باعث شد انویدیا جز معدود سهامی باشد که در زمان شروع پاندومی کرونا ریزش کمی بکند و بلافاصله سقف خودرا پس گرفت و حتی رشد زیادی را هم تجربه کرد.

نمودار تحلیل تکنیکال ارزش سهام انویدیا (NVDA) روزانه

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال اتریوم 2 | خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

هفته‌ی پیش درست بعد از صحبت های ویتالیک بوترین در خصوص مدت زمان طولانی راه‌اندازی اتریوم 2 سهام این شرکت با قدرت هرچه تمام سقف تاریخی خود را شکست و به سرعت در حال حمله‌ ور شدن به سمت سقف کانال میان مدت خود است.

شرکت ای‌ام‌دی هم توانست امسال به فروش خوبی دست پیدا کند،تمام موارد گفته شده را در کنار این خبر بگذارید که امسال شرکت اینتل، بزرگترین تولید کننده پردازنده و یک شرکت ناشناس چینی نیز می‌خواهند پا به دنیای تولیدکارت گرافیک ها بگذارند؛ قطعا شرکت های بزرگ عجولانه وارد هیچ بازاری نمی‌شوند و مطمئنا چشم‌اندازه 10ساله ای برای مسیر راه خود ترسیم کرده‌اند.

پس باید به این نکته توجه کنیم که بوی سود هنگفتی در پشت این قضایا به مشامشان خورده که این چنین پا به عرصه ای می‌گذارند که سال های سال تنها دو شرکت درآن فرمانروایی می‌کردند.

وبینار سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به همراه بررسی نقاط ورود و خروج بیش از 20 ارز برتر بازار کریپتوکارنسی

برای آگاهی از شرایط شرکت در این دوره اینجا کلیک کنید.

شاید حالا درک بهتری از پشت پرده راه‌اندازی اتریوم 2 داشته باشیم، مدت زمان راه‌اندازی که هر چه بیشتر طول بکشد به سود شرکت های تولید کارت گرافیک خواهد بود  که دقیقا همین شرکت ها می‌توانند در پشت پرده این قضایا باشند و سود اصلی نه در ماینینگ و استخراج بلکه در فروش همین قطعات نهفته است به طوری که کارت گرافیک 3080 انویدیا با قیمت 700 دلار عرضه میشود در حالی که در بازار با قیمتی کمتر از 3000دلار موجود نیست و اکثر این سود، نه به جیب دلال ها بلکه به خزانه خود شرکت ها واریز می‌گردد و جالب آنکه تمام قطعات به‌ فروش می‌روند و این شرکت ها هیچ هزینه‌ای بابت خواب محصول نمی‌دهند.

حالا برمی‌گردیم و دوباره استراتژی ویتالیک بوترین را در خصوص مدت زمان طولانی راه‌اندازی اتریوم 2  باهم مرور می‌کنیم: آیا واقعا منابع انسانی مشکل طولانی شدن اجرای اتریوم 2 بوده یا در پس پرده خصوصا با ورود شرکت های دیگر اتفاقی درحال رخ دادن است؟!

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *