بنر اندیشه صبا در مقالات

قیمت حامل‌های انرژی و تاثیر آن بر بورس

قیمت حامل‌های انرژی و تاثیر آن بر بورس

افزایش یا کاهش قیمت انرژی موضوعی که می‌تواند تاثیر شگرفی بر قیمت کالاهای تمام شده به دست مصرف کننده داشته باشد؛ هم‌چنین کاهش یا افزایش قیمت بنزین یا گازوییل و دیگر حامل های انرژی بر سود و زیان بسیاری از شرکت‌های بورسی تاثیر گذار خواهد بود.

در ادامه این مقاله، صنعتی را بررسی خواهیم کرد که بیشترین تاثیر را از این موضوع می‌پذیرد.

بررسی شاخص حمل و نقل

چارت زیر، نوسان صنعت حمل و نقل را در طی مدت 18 سال را نشان می‌دهد، در طی این مدت بعد از هر رالی صعودی این صنعت حداقل اصلاحی 2.5 ساله را پشت سر گذاشته‌ است. پس اگر بخواهیم هم‌چنان حداقل 2.5 سال اصلاح را برای این صنعت مد نظر قرار دهیم، باید 6 ماه دیگر برای سرمایه‌گذاری مناسب در این گروه صبر کنیم.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بهتر اینجا کلیک کنید.

حمایت‌های شاخص حمل و نقل

همانگونه که محدوده زمانی به لحاظ چرخش قیمت معتبر هستند، محدوده قیمتی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و با رسیدن قیمت به این محدوده‌ها می‌توانیم انتظار تغییر روند را داشته باشیم.

در چارت زیر مشخصا محدوده‌های حمایتی و مقاومتی شاخص حمل و نقل آورده شده و انتظار این است که با رسیدن به محدوده حمایتی، شاهد تغییر روند و سبز شدن گرو حمل و نقل باشیم.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید.

یکی از سناریو‌های جذابی که می‌تواند برای شاخص حمل و نقل رقم بخورد، رسیدن آن به حوالی قیمتی 230 هزار واحد در محدوده زمانی شهریور ماه 1401 مطابق با تصویر بالا می‌باشد، در این صورت با احتمال بسیار بالاتری این شاخص در این محدوده به خوبی حمایت خواهد شد و ما می‌توانیم مجددا شاهد رشد سهام صنعت حمل و نقل باشیم.

نظر شما در خصوص افزایش قیمت های انرژی و تاثیر آن بر بورس چیست؟!

کدام سهم بیشترین نفع را از افزایش قیمت بنزین خواهد برد؟!

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بورس کالا به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *