بیت کوین Bitcoin؛ در انتظار اصلاحی موقت

بیت کوین Bitcoin؛ در انتظار اصلاحی موقت

همه چیز در بیت کوین ( BTC ) نشان از آن دارد که این ارزدیجیتال می‌تواند اصلاح موقتی را تجربه کند، این اصلاح بسته به روند دامیننس تتر ( USDT.D )، می‌تواند کوتاه یا عمیق باشد. یکی از محتمل ترین سناریو می‌تواند، ادامه حرکت صعودی برای بیت کوین تا 50 هزار دلار و سپس اصلاح موقتی از این محدوده برای این ارزدیجیتال باشد. اگر دوست دارید به صورت روزانه از روند بیت کوین و حرکت‌های آن در مارکت مطلع شوید، کافیست نگاهی به تحلیل 4 ساعته ( H4 ) سیگنال بیندازید. برای اینکه بهتر بتوانیم این موضوع را درک کنیم، در ادامه به بررسی دامیننس تتر می‌پردازیم.

  • دامیننس تتر چیست؟!
  • کاربرد دامیننس تتر
  • تحلیل تکینکال دامیننس تتر

دامیننس تتر چیست؟!

دامیننس تتر( USDT.D )  به نسبت ارزش بازار (Market Cap) تتر ( USDT ) به ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال (TOTAL ) گفته می شود. به بیان ساده این شاخص سلطه تتر ( USDT ) به عنوان بزرگترین استیبل کوین به بازار را نشان می‌دهد. شاید همین ابتدای کار بهتر باشد بدانیم به علت وجود دیگر استیبل کوین ها و ورود تترهای ( USDT ) جدید به بازار، این شاخص چندان دقیق نیست، اما بازهم قطعا می‌تواند دید خوبی از بازار به ما بدهد.

کاربرد دامیننس تتر چیست؟!

ابتدا این مسئله را که “این شاخص چه دیدی به ما در بازار می‌دهد؟” را  به صورت ساده بیان می‌کنیم و بعد به سراغ تحلیل تکنیکال دامیننس تتر ( USDT.D ) می‌رویم.

زمانی که نهنگ‌های بازار شروع به خرید گسترده بیت‌کوین ( BTC ) یا دیگر ارزهای دیجیتال می‌کنند، در واقع در حال تبدیل تترهای ( USDT ) خود به کوین یا همان ارز دیجیتال هستند؛ در چنین شرایطی دامیننس تتر ( USDT.D ) شروع به افت می‌کند و بالعکس زمانی که نهنگ‌ها به صورت گسترده شروع به فروش بیتکوین ( BTC )  و اتریوم ( ETH ) و دیگر ارزهای دیجیتال می‌کنند، در واقع درحال تبدیل کوین‌های خود به تتر ( USDT ) هستند و در چنین مواقعی دامیننس تتر ( USDT.D ) شروع به رشد می‌کند. در نتیجه در زمان‌هایی که دامیننس تتر ( USDT.D ) صعودی است، ما انتظار یک بازار ریزشی و در زمان‌هایی که دامیننس تتر ( USDT.D ) نزولی است، ما انتظار یک بازار صعودی را داریم.

تحلیل تکنیکال دامیننس تتر (USDT.D) در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال دامیننس تتر (USDT.D) در تایم فریم روزانه
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از بُعد تحلیل تکنیکال دامیننس تتر به محدوده حمایتی مهمی رسیده و می‌تواند مقداری در این محدوده درجا بزند و حتی با کمی پایین‌تر رفتن مانند سناریو های مشخص شده، بیت کوین را به 50 هزار دلار برساند؛ اما احتمال اینکه مطابق با سناریو های مشخص شده از این محدوده حرکت کوتاهی را به سمت بالا شروع کند بسیار زیاد است و چنین موضوعی به ما یادآوری می‌کند شرایط بازار برای خرید ارزهای دیجیتال، بسیار پر ریسک است و ما می‌توانیم اصلاح کوتاه و موقتی را در بازار تجربه کنیم؛

لازم به ذکر است تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

پرسش و پاسخ

نظر شما چیست؟! به نظر شما بیت کوین می‌تواند خود را باردیگر به محدوه 50 هزار دلار برساند یا خیر؟!

منتظر نظرات زیبای شما زیر همین پست هستیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *