بیت کوین بخریم یا آلتکوین؟ (تحلیل تکنیکال)

بیت کوین بخریم یا آلتکوین؟ (تحلیل تکنیکال)

آلتکوین مخفف (Alternative Coin) و به معنای ارز دیجیتال جایگزین بیت‌کوین است. در حال حاضر بیش از 7 هزار آلتکوین وجود دارند و معمولا نسبت به بیت‌کوین صعود و ریزش شدیدی در قیمت تجربه می‌کنند و زمانی که قیمت بیت‌کوین با افزایش یا کاهش شدید قیمت مواجه می‌شود، این نوسانات ملموس‌تر می‌شوند. رشد قیمت اخیر قیمت بیت‌کوین سوال مهمی را در ذهن سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است؛ خرید کدام یک بهتر خواهد بود؟ بیت‌کوین یا آلتکوین‌ها؟

بیت‌کوین به تنهایی بیش از 60 درصد بازار ارزهای دیجیتال از نظر ارزش را به خود اختصاص داده است. شاید بتوان گفت بیت‌کوین مشابه سهم‌های شاخص ساز در بازار بورس است. اما نه یک سهم، بلکه شاید همه آنها!!!

ویدئو – بیت کوین یا آلتکوین؟

در ابتدا تحلیلگران معتقد بودند که سرمایه گذاران آلتکوین‌ها دید مثبتی نسبت به بیت‌کوین ندارند اما آمارها کاملا خلاف این موضوع را نشان می‌دهد. عمده نهنگ‌های بازار آلتکوین‌ها، همان سرمایه‌گذاران کلان بیت‌کوین هستند. در ابتدا افراد با بیت‌کوین وارد بازار رمزارزها می‌شوند و در ادامه با کسب سود دید مثبتی نسبت به این تکنولوژی و فضای مالی پیدا می‌کنند. ساده ترین راه برای تشخیص مقایسه سرمایه گذاری بر روی بیت‌کوین یا آلتکوین‌ها، بررسی نمودار شاخص بیت‌کوین دامیننس (Bitcoin Dominance) است. این شاخص سهم بیت‌کوین از بازار رمزارزها را نشان می‌دهد. در این ویدئو به بررسی این موضوع و نحوه سرمایه گذاری در بازار می‌پردازیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
3 بهمن 1399