بیتکوین دامیننس به بیشترین میزان 2.5 سال اخیر رسید

بیتکوین دامیننس به بیشترین میزان 2.5 سال اخیر رسید

قیمت بیت کوین در طول یک سال گذشته دوبرابر شده است. اما برای شناخت زمان سرمایه‌گذاری بر روی آلتکوین‌ها، شاخص بیتکوین دامیننس از جمله پارامترهایی است که حتما می‌بایست به آن توجه داشته باشید. البته در نظر بگیرید که بررسی بیتکوین دامیننس تنها از جهت ارزش بازار آلتکوین‌ها به طور کلی است و در بررسی کلی این شاخص، ترید کوتاه مدتی یا روند یک ارز دیجیتال بخصوص مد نظر نمی‌باشد.

تحلیل تکنیکال بیتکوین دامیننس

شاخص دامیننس بیتکوین، سهم ارزش بازار بیتکوین نسبت به ارزش بازار کل مارکت رمزارزها را نشان می‌دهد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، شاخص بیتکوین دامیننس به بیشترین میزان 2.5 سال اخیر خود رسیده است.

تحلیل بیتکوین
شاخص بیتکوین دامیننس

شاخص دامیننس بیتکوین در هر دو حالت ریزش و رشد بازار می‌تواند روندی صعودی داشته باشد. در زمان شوک به بازار رمزارزها، میزان ریزش آلتکوین‌ها بیشتر از بیتکوین خواهد بود. و این موضوع باعث می شود که سهم بیتکوین از بازار افزایش یابد. اما در حالت صعودی، ابتدا سرمایه‌گذاران به بیتکوین اعتماد می‌کنند و در زمان شناسایی سقف قیمتی (حتی کوتاه مدت) سرمایه خود را از بیتکوین به آلتکوین‌ها اختصاص می‌دهند. با توجه به اینکه بسیاری از آلتکوین‌ها ارزش بازار کمی دارند، انتقال سرمایه ذکر شده، پامپ و دامپ‌های سنگینی را در بازار آلتکوین‌ها به دنبال خواهد داشت.

بنابراین با توجه به شرایط بازار، این شاخص را زیر نظر قرار دهید و ریزش در این شاخص را می‌توانید به عنوان یکی از سیگنال‌های انتقال سرمایه به بازار آلتکوین‌ها در نظر بگیرید. از دست رفتن حمایت 49 درصد و تثبیت زیر آن روند دامیننس را تغییر خواهد داد. البته در کوتاه مدت در حال حاضر می‌توانید حمایت 52 درصد را در نظر داشته باشید.


بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *