رادیو سیگنال | بورس، جامانده‌ترین بازارِ داخلی در سال ۱۴۰۰ | چهارشنبه 25 اسفند

رادیو سیگنال | بورس، جامانده‌ترین بازارِ داخلی در سال ۱۴۰۰ | چهارشنبه 25 اسفند

    اگر بازدهی بازارهای مختلف در سال 1400 رو یک بررسی سطحی داشته باشیم، باید بگم که شاخص­کل بورس تهران با بازدهی مثبت 2.8 درصد در سال 1400 بدترین بازدهی در بین بازارهای داخلی را ثبت کرد به طوری که دلار آزاد بازدهی مثبت 10 درصدی و سکه امامی بازدهی مثبت 15 درصد را در سال 1400 داشتند. جالبه که بیتکوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال در سال 1400 بازدهی منفی 20 درصدی و نفت برنت بازدهی مثبت 50 درصدی را ثبت کردند.

    امروز چهارشنبه 25 اسفندماه، در آخرین روز معاملاتی هفته، بازار با تقاضای خوبی شروع به کار کرد، درحالی ک در پایان بازار 64 درصد نمادها با افزایش قیمت همراه بودند و تعداد صف خریدها تقریبا سه برار صف فروش‌ها بود، خروج نقدینگی حقیقی متوقف شد و نتیجه تقابل خریدارها و فروشندگانِ حقیقی ورود 20 میلیارد تومان نقدینگی بود. امروز نمادهای مبین، وخارزم، حکشتی و خودرو بیشترین ورود نقدینگی حقیقی و از طرف دیگه نمادهای فملی، سپید، ومعادن و دماوند بیشترین خروج نقدینگی حقیقی را ثبت کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

    اما از لحاظ تکنیکالی، همانطور ک می‌دونید شاخص از شهریورماه در یک کانال نزولی نوسان می‌کرد و همانطور ک گفته شد شرط یک صعود مطمئن برای کلیت بازار الزام شکست سقف این کانال نزولی بود. شاخص هفته گذشته کار مهمی انجام داد و سقف این کانال نزولی که در حدود 1320 هزار واحد قرارداشت ر شکست. خب اگر شاخص این سطح مقاومتی که حالا تبدیل به حمایت شده را حفظ کند، پیش بینی می‌شود تا حدود 1400 راه همواری داشته باشد و تا زمانی ک این سطح حفظ شود، هرگونه رنج منفی شاخص را می‌توانیم در حکم پولبک به مقاومت شکسته شده در نظر بگیریم.

برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *