بزرگان بازار در چه وضعیتی قرار دارند؟!

بزرگان بازار در چه وضعیتی قرار دارند؟!

بعد از دوشنبه شوم و ریزش سنگین بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین به کانال 30هزار دلاری و اتریوم به کانال 2هزار دلاری وارد شدند. اکنون بسیاری از تحلیلگران از جمله پیتر برانت، نگران وضعیت پیچیده بازار هستند و اعتقاد دارند وارد یک روند نزولی جدید شدیم و برخی مانند جاستین سان این محدوده ها را کف قیمتی و فرصت خرید می‌دانند.

از همین رو، نگاهی به چارت این دو ارز دیجیتال محبوب می‌اندازیم و به دور از فضای احساسی بازار آن‌ها را آنالیز می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin)

نمودار تحلیل تکنیکال (هفتگی)

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی ارزدیجیتال بیت کوین با نماد  BTC ، در منطقه حمایتی قرار گرفته و اکنون  با توجه به حجم خرید های سنگین و نسبت افزایشی معاملات لانگ در صرافی ها امیدواریم که حداقل تا منطقه مقاومتی 45هزار دلار حرکت رو به بالا داشته و بعد از آن می‌توانیم انتظار رخ دادن یکی از دوسناریو آورده در چارت را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin)

نمودار تحلیل تکنیکال (روزانه)

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با بررسی تایم فریم روزانه نمودار بیت کوین، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که احتمال رخ دادن سناریو اول گفته شده در تایم فریم هفتگی محتمل تر به نظر می‌رسد و احتمالا بیت کوین بتواند تا محدوده 54 یا 57 هزار دلار، مطابق با سناریوهای آورده در تحلیل حرکت کند.

به احتمال بسیار زیاد این حرکت نمی‌تواند منجر به شکست سقف تاریخی بیت کوین شود، اما می‌تواند قسمتی از پازل اصلاحی برای ریزش بیشتر را فراهم کند؛ در واقع به اعتقاد بسیاری از تحلیل گران هنوز وارد روند خرسی بلند مدت نشده‌ایم و بازار در یک موج 4 نزولی به سر می‌برد که می‌توانیم در میان مدت، انتظار شکست سقف تاریخی و ثبت ATH جدید را از بیت کوین داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum)

نمودار تحلیل تکنیکال(روزانه)

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

به اعتقاد سرمایه‌گذاران بزرگ اتریوم می‌تواند 50دردصد از تراکنش‌های مالی جهان را در ده سال آینده در برگیرد و از این رو موسسات بزرگ، فرصت سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال محبوب را در قیمت های پایین از دست نخواهند داد. به همین جهت تحلیل تکنیکال اتریوم، می‌تواند دیدگاه خوبی از مناطق مدنظر این موسسات جهت سرمایه‌گذاری در آینده به ما منتقل کند.

با بررسی اتریوم ( ETH ) در تایم فریم زوانه متوجه پیوستگی بسیار بالای آن با بیت کوین می‌شویم به همین دلیل تمام سناریوهایی که برای بیت کوین گفته شده می‌تواند برای اتریوم نیز رخ دهد. با توجه به اینکه اتریوم مانند بیت کوین روی حمایت خود قرار گرفته می‌توانیم 2 سناریو تحلیلی برای آن در نظر بگیریم اما هیچکدام از این سناریوها فعلا سقف جدیدی را برای اتریوم نمی‌بینند. در هر دوی این سناریوها اتریوم می‌تواند حداقل تا منطقه مقاومتی 3400 دلار حرکتی رو به بالا داشته و بعد از تکمیل قسمتی از پازل اصلاحی خود، روند نزولی را ازسر  بگیرد و خود را به حمایت‌های 2150 و 1900 دلار برساند.

شاید در انتهای این بازار نزولی بتوانیم یکبار دیگر اتریوم را در کانال 1000دلاری ببینیم و درست در زمانی که بازار در اوج ناامیدی به سر خواهد برد، نهنگ‌ها برای این اتریوم ATH جدیدی ثبت خواهند کرد.

نظر شما چیست؟!

به نظر شما ریزش بازار تا چه محدوده‌ای می‌تواند ادامه داشته باشد؟!

آیا واقعا اتریوم می‌تواند جایگاه بیت کوین را در ارزش بازار تصاحب کند؟

نظرتان را زیر همین پست برایمان کامنت کنید

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
پازل سرمایه گذاری ارز دیجیتال

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام واقعن خسته نباشید به نظرمن تازمانی که پدرخانواده زنده باشه هیچ کدوم ازپسراش نمیتونندجاپای پدر بزارناتریوم هم پدرخانوادستودقیقن اتریوم نقش همسرشوداره هرجاشوهرش بره اترهم دنبالشه بی اجازه پدرسالارکسی نمیتونه جای بره

  • به نظر من بازار ارزهای دیجیتال در دست گردانندگان بزرگ یا همان نهنگ ها است که با این صعود ونزول ها دارند با سرمایه خریداران بازی میکنند و در حالی که بر دارایی خود می افزاینده بسیاری را با جیب خالی در دنیای رمز ارزها رها می کنند

    • دوست عزیز ماهیت بازارهای مالی چیزی مز این نیست و درواقع این بازارها ساخته شدند تا جیب شما رو خالی کنند.
      سینگال سعی میکنه با این تحلیل ها به مردم در راه سرمایه‌گذاری و خوندن دست نهنگ ها و بزرگهای بازار کمک کنه

    • مگر بازاری هست که همیشه صعودی باشه این بازار بذات نوسان زیادی داره این دید کلی یا بلند مدت بازار هستش که نشون میده چه نتیجه ای برای سرمایه گذاراش داشته

سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه