دانلود اپلیکیشن

بررسی وضعیت بنیادی نماد بورسی شگل (شرکت گلتاش)

بررسی وضعیت بنیادی نماد بورسی شگل (شرکت گلتاش)

شرکت گلتاش در مرداد 1361 تاسیس و در دی ماه 1378 به شرکت سهامی عام تغییر ماهیت داد. این شرکت در تیر 1380 در بورس اوراق بهادار (در گروه محصولات شیمیایی) پذیرفته شد. شرکت گلتاش در حال حاضر جزء واحدهای وابسته به شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر (غبشهر) می باشد.

موضوع فعالیت شرکت گلتاش

فعالیت شرکت گلتاش در زمینه تولید و تهیه انواع مواد و محصولات شوینده و پاک کننده بهداشتی، آرایشی و مواد صنعتی مرتبط می باشد. محصولات نهایی این شرکت عبارتند از:

 • انواع خمیر دندان در بند های پونه، نسیم، ارکید و دنتامکس
 • انواع شامپو در برند های شبنم، سیو و ارکید
 • انواع صابون در برند های گلنار و آرومکس
 • انواع مایع دستشویی در برند های سیو، ارکید، آرومکس و گل بو

شرکت گلتاش به دلیل استفاده از نام تجاری شرکت پاکسان، درصدی از فروش محصولات را به عنوان حق لیسانس به آن شرکت پرداخت می کند.

بازار توزیع محصولات آرایشی و بهداشتی از گسترگی خاصی برخوردار است و رقبای زیادی از تولیدکنندگان داخلی و خارجی در آن اقدام به توزیع می نمایند. در نتیجه فعالیت های بازاریابی و تبلیغات و ارایه کیفیت مناسب محصول از اهمیت خاصی برخوردار است.

یکی از مزایای شرکت گلتاش این است که توزیع عمده محصولات داخلی از طریق شرکت به پخش انجام شده که خود زیر مجموعه گروه توسعه صنایع بهشهر می باشد. بنابراین از این نظر ریسکی متوجه شرکت نیست.

سرمایه و ترکیب سهامداران شگل

سهامدار درصد سهام
شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر 77.7
شرکت سرمایه گذاری سپه 4.44
شرکت سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس 2.52
مرتضی نجیمی 0.94
شرکت بیمه ایران معین 0.52
شرکت بیمه سینا 0.33
شرکت سرمایه گذاری سامان مجد 0.24
سایر 13.31

تحلیل صورت سود و زیان شگل


مفروضات


 • فروش شرکت به صورت فصلی و درصد پوشش 9 ماه سال، 74 درصد در نظر گرفته شده است.
 • نرخ فروش با توجه به افزایش نرخ محصولات در تیر ماه، برابر با میانگین نرخ فروش تابستان در نظر گرفته شده است.
بررسی وضعیت بنیادی نماد بورسی شگل (شرکت گلتاش)

-بهای تمام شده بر اساس حاشیه سود ناخالص 46 درصد محاسبه شده است.


صورت سود و زیان


بررسی وضعیت بنیادی نماد بورسی شگل (شرکت گلتاش)
بررسی وضعیت بنیادی نماد بورسی شگل (شرکت گلتاش)
قیمت 1567 تومان
EPS TTM (درآمد هر سهم به روش TTM) 137 تومان
P/E TTM  (قیمت به درآمد به روش TTM) 11.4
EPS Forward (درآمد پیش بینی شده هر سهم) 191 تومان
P/E Forward (قیمت به درآمد پیش بینی شده) 8.2

سایر اطلاعات مرتبط با شرکت گلتاش

 • این شرکت هیچ گونه برنامه ای برای افزایش سرمایه از هر محل متصوری ندارد.
 • این شرکت در سال 1361 توسط اشخاص حقیقی تاسیس شده و در سال 1374 توسط گروه توسعه صنایع بهشهر با قیمت روز خریداری گردیده و اموال خریداری شده در سال 1374 بخش کوچکی از دارایی های فعلی شرکت را شامل می شود و بخش عمده ی دارایی ها از سال 1379 به بعد ایجاد شده است. در نتیجه اگر بنا به تجدید ارزیابی دارایی ها باشد، مبنای تجدید عموماً سال 1374 به بعد خواهد بود.
 • طبق صورتهای مالی حسابرسی شده دوره مالی شش ماهه منتهی به 31 خرداد 1398، بهای تمام شده دارایی های ثابت مشهود این شرکت 39 میلیارد و 600 میلیون تومان و ارزش دفتری (خالص ارزش دارایی) آن ها 17 میلیارد و 100 میلیون تومان می باشد.
 • تولید و فروش پیش بینی شده این شرکت متناسب با گلوگاه های بازار، ظرفیت های تولیدی شرکت و ظرفیت سیستم های پخش بوده و تحلیل های ارائه شده بر اساس ظرفیت اسمیِ تولید در محاسبه سود و زیان فاقد اعتبار است.
 • قیمت گذاری نرخ فروش محصولات این شرکت بر اساس قوانین مصوب خاص خود می باشد و هر گونه تغییرات (چه نرخ فروش داخلی و چه صادراتی) باید با اخذ مجوز از نهاد های قانونی (سازمان حمایت) انجام شود.
 • این شرکت هیچگونه برنامه ای برای افزایش نرخ فروش محصولات خود ندارد و کلیه مجوز های افزایش نرخ فروش قبلی از خرداد ماه سال جاری اعمال گردیده است و افزایش نرخ فروش محصولات در جهت پوشش هزینه نهاده های تولید از جمله نرخ خرید مواد اولیه، ادوات بسته بندی، دستمزد و سربار بوده است.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
6 آبان 1399