بررسی تاثیر تغییرات نرخ فروش شکر بر سودآوری قند قزوین

بررسی تاثیر تغییرات نرخ فروش شکر بر سودآوری قند قزوین

پیش از این تحلیل بنیادی کارخانجات قند قزوین خدمت مخاطبین عزیز ارائه گردید. شرکت در بهار 98 حدود 10 میلیارد تومان فروش به ثبت رسانده است که این رقم فقط از محل فروش محصولات فرعی به دست آمده است. شرکت در همین مدت 7600 تن شکر از چغندر کشت بهاره نیز تولید کرده است که تقریبا همه آن را ذخیره کرده است.

در انتهای مرداد مقدار تولید شکر به 9000 تن رسیده است که همچنان فقط انبار شده و فروش انجام نشده است. مجموع درآمد شرکت تا انتهای مرداد ماه 29 میلیارد تومان بوده است. احتمال بسیار زیاد شرکت با هدف اینکه بتواند محصولات را با نرخ جدید به فروش برساند، از فروش خودداری کرده است.

با توجه به اینکه افزایش نرخ فروش شکر تا 4000 تومان به ازای هر تن به صورت رسمی ابلاغ گردیده است، می توان انتظار داشت که قزوین بتواند سود پیش بینی شده در تحلیل را به راحتی گزارش کند. باید توجه داشت که این شرکت سال گذشته بخش قابل توجهی از فروشش را از موجودی انجام داده بود، لذا نمی توان انتظار داشت که سود نسبت به سال 97 رشد دو برابری داشته باشد. اما برای سال 99 و با توجه به افزایش نرخ محصولات فرعی این شرکت، می توان چشم انداز مثبتی را برای این شرکت متصور بود. با این حال این شرکت هم اکنون یکی از گزینه مهای مناسب برای سرمایه گذاری در صنعت قند به شمار می رود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها
امتیازدهی
[تعداد: 4    میانگین: 1.8/5]

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
17 فروردین 1399