برترین ارزهای دیجیتال هفته | 6 اسفند 1399

برترین ارزهای دیجیتال هفته | 6 اسفند 1399

در طول این هفته در بازار ارزهای دیجیتال اتفاقات مهمی رخ داد که از جمله آن می‌توان به عبور ارزش بازار بیت کوین از مرز هزار میلیارد دلار، ثبت شرکت ریپل در ایالت ویومینگ و سوزاندن 70 میلیارد واحد توکن CRO توسط کریپتو.کام برای حفظ ماهیت غیر متمرکز شبکه و همچنین اعلام مهاجرت صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ از بستر اتریوم به سولانا اشاره کرد. پس از شروع اصلاح بیت کوین بزرگترین کندل منفی در تایم ساعتی نمودار رقم خورد که در نتیجه آن قیمت بیت کوین در یک ساعت 7000 دلار کاهش داشت.

در حال حاضر بیت کوین با حدود %3 افت نسبت به هفت روز گذشته درگیر تثبیت در بالای 50000 دلار می باشد و اتریوم با حدود %12 افت در قیمت 1635 دلار معامله می شود. در 7 روز گذشته در بازار ارزهایی با ارزش بیش از یک میلیارد دلار، فانتوم (FTM) با نزدیک به %200 رشد بیشترین افزایش را داشته و بعد از آن راون کوین (RVN) با %155 و سولانا (SOL) با حدود %90 در رده های بعدی بودند.

در آن سوی بازار نیز آواکس (AVAX)، بیت کوین کش (BCH)، زی کش (ZEC) و لایت کوین (LTC) با نزدیک به %25 افت بیشترین کاهش را داشته اند.

با توجه به هیجان فروش ناشی از اصلاح بیت کوین، بسیاری از آلتکوین ها در فاز اصلاحی قرار گرفته اند و در این میان آنهایی که در میانه روند صعودی خود قرار داشتند می‌توانند گزینه مناسبی برای خرید باشند. در ادامه به معرفی آلتکوین‌هایی می‌پردازیم که می‌توانند برای بررسی مناسب باشند.

آوه (AAVE)

آوه
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

آوه به تازگی موفق به خروج از کانال قیمتی خود شده است و در صورتی که بتواند پس از پایان موج اصلاحی در بالا خط کانال تثبیت شود، بازگشت آن به کانال قبلی دور از انتظار خواهد بود بنابراین قیمت های فعلی کف حمایتی مناسبی برای آوه خواهد بود.

با توجه به هم گرایی در نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی روند صعودی ادامه دار خواهد بود و می‌توان انتظار داشت کف حمایتی قیمت از دست نرود.

کاردانو (ADA)

کاردانو
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

کاردانو درگیر مقاومت مهمی در محدوده 0.9 تا 1.1 دلار می‌باشد که طبق تحلیل‌های قبلی انتظار رنج کوتاه مدتی را در این ناحیه داشتیم. با توجه به همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI می‌توان انتظار داشت کف حمایتی 0.9 دلار مانع از ریزش قیمت شود.

در صورت حفظ خط حمایت در اندیکاتور RSI قیمت از این ناحیه تراکمی خارج خواهد شد و به مسیر صعودی خود ادامه خواهد داد.

باینانس کوین (BNB)

بایننس کوین
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

باینانس کوین رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. با توجه به همگرایی در نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی می‌توان انتظار تداوم این روند صعودی را داشت.

فاز اصلاحی قیمت را در تایم‌های پایین‌دست می‌توان به شکل یک الگوی پرچم مشاهده نمود که در صورت شکست سقف آن رو به پایان می‌رسد و قیمت به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

کریپتو.کام (CRO)

کام
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

کمتر از یک ماه به نهایی شدن پروژه کریپتو.کام مانده است و با توجه به سوختن %70 از توکن‌های CRO، بازار با کمبود عرضه روبه رو خواهد شد، که این عوامل باعث افزایش قیمت این توکن در طولانی مدت می شود. از نظر تکنیکالی قیمت اکنون در سطح حمایتی مناسبی قرار دارد و با توجه به تثبیت قیمت در بالای این سطح و همچنین در بالای خط میانه کانال قیمتی بلند مدت، می‌توان انتظار داشت این ناحیه حمایتی از دست نرود.

از طرفی همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نیز نشانه تمایل به حفظ روند صعودی بلند مدت خواهد بود.

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

دوج کوین در طی موج اصلاحی خود واکنش مثبتی به خط حمایت پیش روی نشان داد و با توجه به حفظ خط حمایت در اندیکاتور RSI می‌توان به اتمام موج اصلاحی امیدوار بود. در اندیکاتور مکدی نیز هیچ واگرایی مشاهده نمی‌شود که این امر نیز نشانه تمایل به حفظ روند صعودی قیمت خواهد بود.

ایاس (EOS)

ایاس
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

ایاس در چند روز اخیر افت شدیدی را تجربه کرد که حتی باعث نفوذ سایه‌های قیمتی به زیر خط حمایتی آن نیز شد اما در نهایت کندل‌های روزانه قیمت در بالای خط حمایت بسته شدند که نشان دهنده اعتبار این حمایت بود. این افت قیمتی با واگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI همراه نبود که می‌توان آن را تنها اصلاحی در روند صعودی درنظر گرفت. تا زمان حفظ این حمایت روند صعودی پابرجا خواهد بود و می‌توان انتظار داشت قیمت پس از اتمام فاز اصلاحی قله های قبلی خود را پس بگیرد.

نئو (NEO)

نئو
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نئو در یک باند مقاومتی قرار دارد که باعث نوسان قیمت بین 40 تا 45 دلار شده است. با توجه به همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی می‌توان انتظار داشت روند صعودی قیمت پابرجا بماند. تا زمان حفظ حمایت 40 دلار می‌توان امیدوار بود که قیمت پس از نوسانی کوتاه از این باند مقاومتی عبور کند. سیگنال قطعی را باید از تایم‌های پایین دست دریافت نمود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، ارزدیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
1 اردیبهشت 1400