ارزش روز سهام عدالت | 15 دی 99

ارزش روز سهام عدالت | 15 دی 99

در دو روز گذشته شاهد تغییر رفتار بازار و افزایش نسبی شاخص ها بودیم. این تغییر رفتار که از اواسط معاملات روز گذشته شروع شد، در نمادهای شاخص ساز نمود بیشتری داشت و توانست به روند نزولی چند روزه آن ها پایان دهد. در نتیجه‌ی این تغییر رفتار، شاخص کل بورس تهران، امروز 1.4 % و شاخص کل هموزن 1.5 % رشد کردند.

یکی از مهمترین اتفاقات امروز بازار سرمایه که بر ارزش سبد سهام عدالت تاثیر گذاشت، بازگشایی نماد بانک های تجارت و صادرات بعد از افشای اطلاعات در موضوع تهاتر بدهی های دولت به بانک ها با سهام شرکت های پالایشی بوده است.

طی هفته‌های گذشته اعلام شد که دولت قصد دارد تا بدهی خود به بانک ها را از طریق تهاتر سهام پرداخت کند که در نتیجه نماد بانک های صادرات، تجارت و ملت به دلیل بررسی تاثیر مالی این خبر متوقف شد. در نهایت روز گذشته مصوبه مربوط به ارائه این سهام منتشر شد که در نتیجه؛ بعد از افشای این اطلاعات در سامانه کدال، امروز شاهد بازگشایی هر سه نماد بودیم. با توجه به تاثیر قابل توجه این مصوبه بر عملکرد مالی این بانک ها، معاملات هر سه نماد با تقاضای زیاد شروع شد و در ادامه با افزایش عرضه به تعادل رسید.

در این شرایط، با پایان معاملات امروز ارزش سبد 530 هزار تومانی سهام عدالت به 9 میلیون و 246 هزار تومان و ارزش سبد 1 میلیون تومانی به 18 میلیون و 78 هزار تومان رسید.

(ارزش سهام عدالت بر اساس دارایی فعلی ارائه شده و تاثیر سهام جایزه در آن لحاظ نشده است)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سعیدمحمدی پناه

    باسلام من برج دو وسه امسال زمانی که ارزش سهام ۵۳۲هزارتومانی نزدیک بیست ملیون تومان بود که به عبارتی سی درصدش تقریبا ۶ملیون میشد رو توی بانک صادرات فروختم اما بانک صادرات نزدیک به سه ملیون تومانش رو برام اونهم بصورت خورد خورد پاریز کرد ودیگه الباقی پول سهامم رو برام نریختن لطفا اگرکسی هست که پیگیری میکنه ویا ازدلیل پرداخت نکردن الباقی پول سهامم اطلاع داره وبهم اطلاع بده وکمکم کنه ممنون میشم

  • حسین نیکمردترکداری

    سهام من چقدرشد

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
27 فروردین 1400