آیا ریزش قیمت بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است؟

هفته گذشته شاهد ریزش شدید قیمت بیت‌کوین و آلتکوین‌ها بودیم و کاهش قیمت در عمده آلتکوین‌ها به مراتب از بیت‌کوین بیشتر بود. اما این ریزش دلایل مختلفی داشته است که مهمترین آن‌ها، فشار فروش نهنگ‌های بازار است؛ 

آمارها نشان می‌دهد که افرادی که بیش از 1000 بیت‌کوین دارایی دارند، در طول ماه فوریه حدود 6 میلیارد دلار از دارایی‌های خود را در بازار به فروش رسانده‌اند. از طرف دیگر با صحبت‌های وزیر جدید خزانه داری امریکا، جنت یلن، در مورد بیت‌کوین برخی نسبت به این بازار نا امید شده‌اند. یلن هفته گذشته در مصاحبه‌ای به بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال پرداخت و سیستم پرداختی بیت‌کوین را ضعیف و نامتناسب با ابعاد جهانی عنوان کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.


اما در بازار بارقه‌های امید هم وجود دارد. شرکت‌های مایکرواستراتژی و اسکوئر با خریدهای عمده در بازار بار دیگر نشان دادند که علیرغم ریزش قیمت در طول هفته گذشته و تاثیر آن بر سهام تسلا و دارایی ایلان ماسک، محدوده قیمت فعلی از نظر برخی از موسسات مالی و شرکت‌های بزرگ سرمایه گذاری، جذاب به نظر می‌رسد.


نمودار قیمت بیت‌کوین نیز نشان دهنده واگرایی در محدوده حمایتی 42 هزار دلار است که در صورتی که این محدوده حمایتی حفظ شود، این موضوع نشانه مثبتی برای بازار محسوب خواهد شد. اما در نظر داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال همواره بازاری با ریسک بالا محسوب می‌شود و برای سرمایه گذاری در این بازار حتما دانش و آگاهی خود را به اندازه کافی بالا ببرید و از قرار دادن حد ضرر با توجه به محدوده‌های حمایتی مهم پیش رو غافل نشوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
31 فروردین 1400