آیا بیت کوین به زیر 20 هزار بر می گردد؟ | 2 دی 1399

آیا بیت کوین به زیر 20 هزار بر می گردد؟ | 2 دی 1399

بیت کوین اخیرا از مقاومت روانی خود در محدوده 20000 دلار عبور کرد و با با ورود به محدوده 24000 دلار رکوردهای تاریخی خود را جابجا نمود. اما همان گونه که می دانیم در هر روند صعودی باید موجی اصلاحی وجود داشته باشد که در آن خریداران پتانسیل لازم را برای عبور از قله های قبلی کسب کنند. بیت کوین پس از تشکیل سقف قیمتی جدیدی در محدوده 24300 دلار شروع به اصلاح نموده است.

برای درک رفتار بیت کوین در بلند مدت نمودار قیمت آن را در تایم هفتگی بررسی می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در بلند مدت می توان حرکن بیت کوین را در یک کانال فرضی در نظر گرفت. قیمت مدتی را در محدوده خط میانی کانال در حال نوسان بوده است و اکنون با عبوز از مرز 20000 دلار از این خط عبور کرده و می توان انتظار پولبک به این خط شکسته شده را داشت.

در تایم فریم روزانه و بازه زمانی کوتاه تر نیز می توان حرکت مشابهی را در نمودار قیمت مشاهده نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در این نمودار تحلیل تکنیکال نیز حرکت قیمت در یک کانال فرضی مشاهده می شود که پس از برخورد با سقف کانال وارد موج اصلاحی خود شده است. هدف قیمت را می توان خط میانی کانال در نظر گرفت که در محدوده 20000 دلار می باشد.

برای بررسی نوع و میزان اصلاح از اندیکاتورهای قیمتی استفاده می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

یک واگرایی منفی در اندیکاتور RSI مشاهده می شود که نشانه ای از شروع موج اصلاحی می باشد. وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی نشانه تمایل به حفظ روند صعودی است، بنابراین باید انتظار داشت آخرین کف قیمتی در محدوده 16230 دلار، حفظ گردد. سطوح قیمتی فیبوناچی محدوده های احتمالی پایان موج اصلاحی را نشان می دهد که شامل محدوده های 21255، 19338 و 17973 می باشد. با توجه به وضعیت مکدی انتظار روند صعودی پرقدرتی را در بیت کوین داریم و خط میانی کانال نیز به عنوان یک حمایت قوی در سر راه قیمت قرار دارد، بنابراین در صورت عبور قیمت از سطح %23.6 فیبوناچی در محدوده 22440 دلار، احتمال بازگشت قیمت از محدوده 20000 در سطح %61.8 فیبوناچی محتمل تر به نظر می رسد.   

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • به صورت بلند مدت مناسب برای نگهداری هستش مثلا ۲تا۳ساله

  • مناسب برای نگهداری هستش مثلا ۲تا۳ساله

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
30 فروردین 1400