آیا بیت کوین از مرز 40 هزار دلار عبور خواهد کرد؟

آیا بیت کوین از مرز 40 هزار دلار عبور خواهد کرد؟

بازار ارزهای دیجیتال در طول چند هفته گذشته مسیر پرفراز و نشیب و البته پر سر و صدایی را پشت سر گذاشته است. از ورود گروه‌ گیم استاپ به این بازار تا توییت ایلان ماسک و فشار فروش ناشی از ماینرهای بزرگ دنیا.

گروهی در ردیت، که با تبلیغ در مورد سهام گیم استاپ (GameStop) بازار بورس امریکا را متلاطم کرده بودند، با ورود به ارزهای دیجیتال و ایجاد هجمه تبلیغاتی در مورد ریپل و دوج کوین، این بازار را نیز تحت تاثیر قرار دادند. پامپ و دامپ های گسترده و سرمایه از دست رفته افرادی  موسوم به سرمایه گذاران تنبل که در قله ها وارد بازار می شوند…

اما ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد دنیا با بیش از 190 میلیارد دلار سرمایه نیز با اضافه کردن بیت کوین به توییتر خود باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال در جو موجود رشد نسبتا شارپی را تا محدوده 38500 دلار تجربه کند اما با فشار فروش موجود در بازار که توسط ماینرها صورت گرفت، قیمت بار دیگر تا 32000 دلار کاهش یافت.

به گفته تحلیلگران جی پی مورگان، تقاضای سازمانی موجود برای خرید بیت کوین برای شکست مقاومت 40 هزار دلاری بیت کوین کافی نیست.

اما در بررسی نمودار قیمت در تایم فریم 4 ساعته شاهد تشکیل الگوی سروشانه معکوس هستیم. تثبیت کندلهای قیمت بالای کومو می تواند افزایش قیمت تا سقف کانال نزولی را به دنبال داشته باشد. تا زمانی که قیمت حمایت کومو را حفظ کرده است می توان به ادامه افزایش قیمت امیدوار بود. از سوی دیگر، از دست دادن کومو ریزش قیمت تا محدوده 30 هزار دلار را به دنبال خواهد داشت.

نمودار قیمت بیت‌کوین در تایم فریم 4 ساعته

برای دیدن نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال  (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزشی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
6 مرداد 1400