آیا اونس طلا وارد فاز نزولی شده است؟

آیا اونس طلا وارد فاز نزولی شده است؟

پس از اظهارات بسیار هاوکیش ( دید انقباضی روی سیاست پولی) اعضای بانک مرکزی آمریکا قیمت های اونس طلا مجددا از سطوح قیمتی 1830 دلاری سقوط کرد و این ریزش های سنگین و صعود های ضعیف باعث تغییر دیدگاه سرمایه گذاران در بازار شده است.

برای بررسی روند میان مدت و حتی بلند مدتی طلا نیاز است دو نمودار مهم شاخص دلار و بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا را بررسی کنیم تا از اهداف احتمالی اونس بیشتر آگاه شویم.

تحلیل شاخص دلار

در نمودار داده های روزانه زیر به وضوح مشخص است قیمت روی حمایت مورب آّبی رنگ در بلند مدت در حال صعود است. در حال حاضر قیمت داخل یک الگوی پرچم (اگزاشن صعودی) در حال نوسان است و در صورت شکست از سقف این الگو قیمت میتواند تا سطوح مقاومتی بعدی در 97.75 و 99.13 واحدی رشد نماید و همین امر موجب نزول و فشار بیشتر فروش روی اونس خواهد شد.

جهت مشاهده ی نمودار روزانه با کیفیت بهتر کلیک کنید

تحلیل نمودار بازده اوراق قرضه 10 ساله

برای تحلیل اونس طلا بررسی نمودار بازده اوراق قرضه 10 ساله از شاخص دلار اهمیت بیشتری دارد. در نمودار داده های روزانه زیر به نظر میرسد قیمت در بلند مدت در حال تشکیل یک الگوی سروشانه معکوس میباشد و روند صعودی بخود گرفته است. در صورت تثبیت قیمت بالای سطح 1.7 درصدی با شروع یک رالی قدرتمند میتوان انتظار فشار فروش بیشتری روی اونس طلا داشت زیرا شمش طلا بدون بازده بوده و اوراق قرضه نسبت به شمش جذابیت بیشتری برای خریداران پیدا میکند. اولین هدف مقاومتی در نمودار زیر سطح 2.3 درصد خواهد بود و در صورت ریزش با احتمال کمتر مجددا نمودار قیمت روی سطح حمایتی آبی رنگ سوار خواهد شد.

جهت مشاهده ی نمودار روزانه با کیفیت بهتر کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *