آیا امیدها برای عبور بیت کوین از مقاومت 20000 به پایان رسیده است؟

آیا امیدها برای عبور بیت کوین از مقاومت 20000 به پایان رسیده است؟

بیت کوین در هفته های اخیر رشدی بی سابقه را تجربه کرد و حتی یک نفوذ به محدوده سقف تاریخی خود در 19666 دلار نیز به ثبت رساند. خریداران پس از چندین تلاش ناموفق در عبور قیمت از مقاومت روانی 20000 دلار، به نظر می رسد تسلیم شده اند و فعلا تمایل به استراحت دارند.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم هفتگی در ادامه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بیت کوین در یک روند صعودی به محدوده مقاومتی مهمی برخورد کرده که از یک سو خط میانی کانال بلند مدت آن است و از سوی دیگرسقف تاریخی قیمت می باشد. این عوامل باعث تضعیف موج صعودی شد و به احتمال زیاد قیمت وارد فاز اصلاح خواهد شد. هیچ واگرایی منفی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI مشاهده نمی شود که نوید بخش ادامه روند بلند مدت صعودی خواهد بود. بنابراین اهداف بلند مدت سهم همچنان پابرجا هستند.

به منظور بررسی اهداف و نوع اصلاح، نمودار را در تایم روزانه بررسی می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه نیز بیت کوین را می توان در یک کانال فرض نمود. با توجه به عدم توانایی در رسیدن به سقف باید انتظار داشت قیمت تا کف کانال نزول کند. شکست خط حمایت در اندیکاتور RSI نیز گواهی بر این امر است. با توجه به عدم تشکیل واگرایی منفی در مکدی می توان امیدوار بود قیمت کف کانال را از دست ندهد.

با این وجود دو سناریو برای بیت کوین محتمل خواهد بود.

در صورت از دست رفتن حمایت خط میانی کانال و یا محدوده قیمتی 17170 دلار باید انتظار داشت قیمت تا کف کانال یا محدوده 14100 دلار اصلاح نماید که منطبق بر فیبوی %61.8 نیز می باشد.

در صورت حفظ حمایت 17170 دلار باید انتظار داشت موج اصلاحی به صورت یک بازار رنج زمانی در همین محدوده قیمتی ادامه مسیر دهد تا زمانی که پتانسیل لازم را برای شکست مقاومت روانی 20000 کسب کند.

در صورت تحقق هر کدام از سناریوها این اصلاح قیمتی در تایم فریم روزانه خواهد بود و با این وجود در تایم هفتگی تا زمانی که خط حمایت RSI حفظ شود، روند صعودی همچنان پابرجاست و می توان اهداف بلند مدتی بیت کوین را پابرجا دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
11 مرداد 1400