آیا اصلاح شدید قیمت بیت‌کوین را شاهد خواهیم بود؟

آیا اصلاح شدید قیمت بیت‌کوین را شاهد خواهیم بود؟

صرافی Mt. Gox که زمانی بزرگترین صرافی ارز دیجیتالی دنیا محسوب میشد، در سال 2014 هک شد و بیش از 860 هزار بیت‌کوین را در مجموع از دست داد. پس از سالها کشمکش این صرافی ملزم به پرداخت 140 هزار بیت‌کوین (معادل 2.5 میلیارد دلار) به قربانیان شده است.

کی یانگ جو، مدیرعامل کریپتوکوانت در مورد این موضوع هشدار داده است که ورود چنین دارایی ای به بازار می‌تواند فشار فروش سنگینی ایجاد کند. این موضوع را در نظر داشته باشید که هر ماه حدودا 28 هزار بیت‌کوین استخراج می‌شود و مبلغ مورد نظر 5 برابر استخراج ماهانه بیت‌کوین خواهد بود.

اگرچه از نظر برخی از تحلیلگران این موضوع تاثیر زیادی بر بازار خواهد داشت اما موسسات مالی بزرگی مانند مایکرواستراتژی رویکردی کاملا متفاوت دارند. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که با فروش 400 میلیون دلار اوراق بهادار، بار دیگر به دارایی‌های کریپتویی خود خواهد افزود. سوالی که برای خیلی از تحلیلگران به وجود آمده است اینست که آیا فوموی سازمانی به وجود آمده ادامه خواهد داشت؟

ری دالیو، سرمایه گذار افسانه‌ای و مدیرعامل صندوق پوشش ریسک بریجواتر به سرمایه گذاران توصیه می‌کند که از نگهداری دارایی خود در قالب فیات اجتناب کنند. به گفته آقای دالیو بیت‌کوین می‌تواند جایگزین مناسبی باشد که حتی زمانی نقش طلا را کمرنگ‌ کند.

گزارش کریپتوشیر نیز نشان می‌دهد که جابجایی سرمایه از طلا به سمت بیت‌کوین در حال شکل گیری است.

بررسی نمودار قیمت بیت‌کوین در تایم فریم 4 ساعته از اهمیت محدوده قیمتی فعلی خبر می‌دهند. بیت کوین در تلاش برای حفظ سنکو اسپن B و خط روند نزولی است. با توجه به کراس تنکنسن و کیجونسن به سمت پایین در صورتی که قیمت کومو را به سمت پایین کراس کند، می‌توان انتظار ریزش‌های بیشتری را در بازار داشت و در صورت وقوع، مهم‌ترین حمایت پیش رو محدوده 16 هزار دلار خواهد بود. اگرچه وجود تقاضای بالا در قیمت‌های پایین‌تر قدرت فعلی خریداران را نشان می‌دهند و برای تایید اصلاح بیشتر قیمت در بازار نیاز به افزایش حجم مبادلات خواهیم داشت.

نمودار روزانه قیمت بیت‌کوین (BTC/USDT)  در تایم فریم 4 ساعته:

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید
برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال  (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
29 فروردین 1400