هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

شهر شاندیز و محدوده آن یکی از ییلاقات نزدیک شهر مشهد و در 15 کیلومتری شمال غربی مشهد واقع شده است که بعلت قرار گرفتن در دامنه های شمالی سلسله ارتفاعات بینالود با آب و هوای معتدل، برخورداری از آب فراوان و باغهای وسیع و مناظر طبیعی دیدنی و زیبا بعنوان یکی از کانون های مورد توجه مردم مشهد و مسافران و گردشگران  بوده و با باغهای گیلاس، صنایع دستی پوستین دوزی و رستوران های متعدد و طبخ غذای با کیفیت خصوصاً شیشلیک شاندیز معروف است.

شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز (سهامی عام)

شرکت سرمایه گذاری کاوشگران سهام (سهامی عام) در بهمن 1383 نزد اداره ثبت شرکتهای مشهد به ثبت رسید و درتاریخ آبان 1387 با تصمیم مجمع عمومی فوق العاده نام شرکت به شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز تغییر یافت. همچنین برابر مقررات اجباری بودن ثبت تمامی شرکتهای سهامی عام در بورس این شرکت در تاریخ اردیبهشت92 درفهرست شرکتهای نزد سازمان بورس ثبت گردیده است. قسمتی از موضوع فعالیت شرکت انجام فعالیتهای اقتصادی اجرایی تجاری خدماتی برای احداث و ایجاد تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی و تامین تسهیلات جلب توریست و تاسیس و بهره برداری شرکتهای تجاری بمنظور انجام فعالیت در بخشهای مختلف اقتصادی می باشد.

شرکت ابنیه و ساختمان پدیده (سهامی خاص)

در شهریور سال 1388 شرکت جدیدی با سرمایه اولیه 150میلیارد تومان منقسم شده به 1 میلیارد و 500میلیون سهم صد تومانی با نام “ابنیه و ساختمان پدیده” بصورت سهامی خاص تاسیس گردیده و هدف ازتاسیس این شرکت اجرای پروژه های ساختمانی شرکت اصلی عنوان شد.

این شرکت در مهر1390 اجرای پروژه “شهر رویایی پدیده شاندیز” را در نزدیکی شهر شاندیز آغاز کرد. در طرحهای ارائه شده شهر رویایی پدیده دارای امکاناتی نظیر مراکز خرید، آپارتمانهای مسکونی، هتل پنج ستاره، مجتمع های تجاری، باغ و نمایشگاه دائمی گل و گیاه، اماکن ورزشی و فرهنگی، پارک آبی و شهربازی سرپوشیده بوده و اتمام پروژه پایان1394هدفگذاری شد. با رونق یافتن فعالیت،  توسط این شرکت اجرای طرح مشابهی در جزیره کیش با عنوان “شهر افسانه ای کیش” در سال 1393 در زمینی به مساحت 2هکتار کلید خورد تا مشابه پروژه مشهد این طرح شامل یک هتل 5ستاره، مجتمع بزرگ اقامتی، مراکز همایش، مرکز خرید، اسکله تفریحی ، شهربازی سرپوشیده، پارک آبی گیاهان دریایی و امکاناتی دیگر باشد.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

فروش سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده


شرکت ابنیه در آبان سال 88 با عرضه 10درصد سهام به قیمت هر سهم 200 تومان راسا فروش سهام خود را آغاز کرده و با تبلیغات گسترده رسانه ای و شهری و استقبال عمومی و سیاستهای اتخاذ شده، قیمت سهام بطور مستمر افزایش یافت و از صد تومان در شهریور1388 به 12هزار تومان در آذر 93 رسید.

22درصد سهام این شرکت که به سهام پدیده معروف بود تا قبل از متوقف شدن خرید وفروش به بیش از 110هزار نفر فروخته شده بود که با تخمین 4نفر درخانواده می توان برآورد کرد حدود یک شانزدهم جمعیت کشور بطور مستقیم با موضوع پدیده و سرمایه گذاری آن درگیر شده بودند.


افزایش سرمایه شرکت ابنیه و ساختمان  پدیده


پروژه پدیده از بدو فعالیت  موافقین و مخالفین بسیاری داشت عده ای موافق طرح بودند و این پروژه را غرور ملی و بزرگترین پروژه اشتغال زایی کشور مطرح می کردند و گروهی دیگر رشد اعجاب برانگیز قیمت سهام در دوران رکود اقتصادی ساختمانی را سوال برانگیز می دانستند. رشد بی وقفه و خارج از تصویر ارزش سهام ابنیه حساسیتها نسبت به این شرکت را افزایش داد در این سالها، این میزان بازدهی نه در بازار سهام و نه در صنعت ساختمان و نه در هیچ فعالیت اقتصادی دیگر، رخ نداده بود.

شرکت ابنیه در تاریخ دی 93 مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرده و دراین مجمع تصمیم گرفته شد سرمایه شرکت به میزان500درصد از محل مطالبات حال شده افزایش یابد. در پی این مصوبه هر یک سهم شرکت به 6سهم افزایش پیدا کرده و درنتیجه تعداد سهام هر سهامدار 6برابر شده و قیمت هر سهم به یک سوم کاهش یافت و از 12هزار تومان به 2هزارتومان رسید تا میزان سرمایه سهامداران تغییری ننماید. اما این افزایش سرمایه نیز نتوانست  از حساسیت ها بکاهد.


ممنوعیت معاملات سهام شرکت ابنیه


سرانجام بدلیل تخلفات صورت گرفته مقام قضایی به موضوع ورود پیدا کرده و در دی 1393 با تشکیل پرونده قضایی تمامی دفاترخرید و فروش سهام پدیده غیر ا ز دفاتر اصلی شرکت پلمپ و خرید و فروش سهام این  شرکت ممنوع اعلام گردید.

شرکت پشتیبانی سهام پدیده

بمنظور سهولت در نقل و انتقال سهام “شرکت پشتیبانی سهام پدیده” تاسیس و شروع بکار کرد. وظیفه این شرکت خرید سهام از فروشندگان و فروش آن به خریداران بود. سهام عرضه شده با نام و قابل انتقال به غیر بودند.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

سهامی عام و سهامی خاص

شرکت “توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز” از نوع سهامی عام و شرکت “ابنیه و ساختمان پدیده” که  سهام آن به عموم عرضه شده بود از نوع سهامی خاص بود. برای آشنایی بیشتر به تفاوتهای سهامی عام و سهامی خاص می پردازیم.

 • شرکت سهامی عام شرکتی است که موسسین آن قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند اما در  شرکت سهامی خاص تمام سرمایه آن توسط موسسین تامین می گردد
 • فقط شرکتهای سهامی عام در بورس پذیرفته می شوند و شرکتهای سهامی خاص قابل عرضه در بورس نیستند
 • در شرکتهای سهامی عام تعداد سهامدارن عمدتاً بسیار زیاد بوده  و سهامداران با رای در مجامع مدیران شرکت را انتخاب می کنند و به همین دلیل سهامداران بمیزان سهام در تصمیم گیری ها موثر هستند اما در شرکتهای سهامی خاص بدلیل اینکه عمده سهام در اختیار چندنفر است تصمیات اصلی و انتخاب هیات مدیره توسط افراد محدودتری صورت می پذیرد
 • در شرکتهای سهامی عامل نقل و انتقال سهام نمی تواند مشروط به موافقت مدیران شرکت یا مجامع عمومی صاحبان سهام باشد.  از منظر قانونی نقل و انتقال سهام در شرکتهای سهام خاص  باید در دفاتر رسمی و بصورت محضری انجام شود.
 • شرکتهای سهامی عام ملزم به ثبت نزد سازمان بورس و رعایت برخی مقررات سازمان بورس ازجمله لزوم اطلاع رسانی ها و ارائه گزارشات هستند اما شرکتهای سهامی خاص مشمول چنین مفادی نمی شوند
 • شرکتهای سهامی عام حق بازخرید سهام خود را ندارند.
 • با توجه به اینکه خرید و فروش  سهام شرکتهای سهامی عام عمدتاً از ساز و کارهای سازمان بورس پیروی می نماید قیمت گذاری سهام بر اساس سازو کار حراج تعیین می شود اما در شرکتهای سهامی خاص اینگونه نبوده و عمدتاً تعیین قیمت سهام به نظر هیئت مدیره بستگی دارد!

راهکار درج در تابلو معاملاتی سازمان بورس اوراق بهادار

با توجه به اینکه شرکت ابنیه سهامی خاص بود و شرکتهای سهامی خاص امکان ورود به بورس را ندارند با نظر هیات مدیره شرکت توسعه و همکاری دستگاههای اجرایی تلاش شد تا امکان سنجی درج شرکت “توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز” در یکی از تابلوهای معاملاتی بورس یا فرابورس بررسی و فراهم گردد و با واگذاری سهام شرکت توسعه به سهامداران شرکت ابنیه بتوان از قابلیت های سازمان بورس برای انجام معاملات سهام این شرکت استفاده نمود.

ارائه سهام جبرانی پدیده (از سهام شرکت توسعه به سهامدران شرکت ابنیه)

در تاریخ 10 دی 1398 در مجمع عمومی  شرکت توسعه مصوب شد به تمامی افرادی که از 20 اسفند 95  سهام شرکت ابنیه  و ساختمان پدیده را دراختیار داشته باشند به ازای هر 1000سهم شرکت ابنیه تعداد 943 سهم از شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز را بعنوان سهام جبرانی دریافت کرده و پس از انجام مراحل قانونی این سهام به پرتفوی بورسی آنها اضافه شد. سهام جبرانی به افرادی که تا تاریخ 6 اسفند95 دارای تعهدنامه بوده اند نیز تعلق گرفت. این سهام  به افرادی که سهام شرکت ابنیه پدیده را در ازای پول خریداری کرده بودند تعلق  گرفت و افرادی که سهام هدیه دریافت کرده بودند یا مطالباتشان از شرکت پدیده را با سهام تهاتر کرده بودند مشمول دریافت سهام جبرانی نشدند.

مبنای محاسبات سهام جبرانی بر اساس آخرین قیمت هر سهم 120720ریال بود. در توضیحاتی که توسط شرکت پدیده ارائه شده برطبق برآورد کارشناس دادگستری قیمت هر سهم ابنیه 33750ریال وقیمت هر سهم توسعه 92224 ریال ارزشگذاری شده که از تفاضل این دو به 86970ریال می رسیم و معادل اختصاص نسبت %94.3 سهم توسعه بعنوان سهم جبرانی به سهامداران ابنیه است. تاریخ مبنای ارزشگذاری20 اسفند1395 اعلام شده است.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

با این مکانیسم مجموعاً 72 هزارنفر به سهامداران شرکت توسعه افزوده شده و اعلام شد افرادی که دارای کد بورسی هستند می توانند اطلاعات سهامداری خود را سامانه سجام به نشانی ddn.csdiran.com مشاهده نمایند.

درج شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در بازار پایه فرابورس

در تاریخ 17فروردین99 شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز با نماد “گتوشا” در تابلوی معاملات بازار پایه نارنجی فرابورس زیرمجموعه گروه هتل ها و رستوران  ثبت شده و طبق مقررات سازمان بورس، صورتهای مالی و سایر اطلاعات مالی آن بر روی سامانه کدال دراختیار عموم قرار گرفت.

پس از مدت کوتاهی به دلایل فنی نام نماد “گتوشا” به “گشان” تغییر یافت.  نماد گشان در 20 اردیبهشت99 با مکانیسم عرضه و تقاضا با قیمت 14هزار تومان کشف قیمت شده و  پس از آن سهام شرکت توسعه با رعایت قوانین بازار پایه نارنجی در فرابورس قابل معامله گردید.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

تعداد کل سهام، حجم مبنا و دامنه نوسان


در حال حاضر تعداد سهام کل شرکت توسعه 521 میلیون و 544هزار سهم بوده و حجم مبنا 208618 سهم تعیین شده است همچنین دامنه نوسان این سهم مطابق قوانین تابلوی بازارپایه نارنجی و روزانه %2± است.


تعیین کارگزار ناظر


طبق اطلاع رسانی ها سهامدارانی که مشمول دریافت سهام جبرانی شده بودند تا  تاریخ 17 اردیبهشت 97 فرصت داشتند نسبت به تعیین کارگزار ناظر اقدام نمایند. همچنین افرادی که در این مهلت موفق به ثبت نام در سجام و تعیین کارگزار ناظر نشده اند، پس از ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت حضوری نسبت به تعیین کارگزار ناظر اقدام نمایند.

طبقه بندی شرکت ها در بورس

شرکتها در بورس و فرابورس با توجه به مقررات و ضوابطی خاص در طبقات مختلفی دسته بندی شده اند و بر اساس دارا بودن شرایط در یکی از طبقات درج می گردند. شرکتها با تغییر ساختار و رعایت الزامات می توانند در طبقات بالاتر فرابورس و بورس درج شده یا درصورت از دست دادن یک یا چند شرط به طبقات دیگر جابجا شوند.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

از دیگر شروط برای حضور در یکی از طبقات شرکتهای بورس و فرابورس عبارتند از:

 • عدم وجود زیان انباشته در ترازنامه
 • مطلوبیت انتخاب سیستم حسابداری به لحاظ مالی و بهای تمام شده
 • تنظیم صورتهای مالی مطابق استاندارهای حسابداری
 • انتخاب حسابرس از بین حسابرس های مورد اعتماد سازمان بورس
 • نبود محکومیت کیفری اعضا هیئت مدیره موثر بر مقررارت حاکم بر بازار اوراق بهادار
 • تایید صورت‌های مالی توسط حسابرس معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار
 • صورت ‌های مالی دوره منتهی به پذیرش، فاقد موارد مردودی یا عدم اظهار نظر توسط حسابرس
 • عدم وجود دعاوی حقوقی دارای اثر با اهمیت بر صورت‌های مالی

درصورتیکه شرکتی مشمول این طبقه بندی نگردد می تواند در تابلو دیگری زیر مجموعه فرابورس بنام بازار پایه ثبت شده و سهام آن طبق مقررات ذیل آن تابلو معامله گردد.

نمادهای بازار پایه مانند دیگر نمادهای تابلوهای بازار اول و دوم بورس و فرابورس عرضه اولیه نشده و مبنای اولیه قیمت گذاری آنها بر اساس  مکانیسم کشف قیمت  برمبنای عرضه و تقاضای خریداران و فروشندگان در روز شروع معاملات است.

سهام کدام شرکت ها به بازار پایه زرد و نارنجی و قرمز منتقل می‌شوند؟

بر اساس دستورالعمل سازمان بورس، هر نمادی که فاقد شرایط درج در تابلوهای بازاراول و دوم بورس و فرابورس باشد می تواند با توجه به ویژگی‌های زیر در یکی از سه تابلو قرار گرفته و معامله گردد.

سهامی که دارای شرایط زیر باشند به تابلوی “پایه زرد” منتقل می‌شوند:

 • مجموع روزهای تأخیر در ارائه اطلاعات مطابق با “دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان” بیش از ۲ مرتبه نباشد.
 • دفعات عدم ارائه صورت های مالی مطابق با “دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان” بیش از ۲ مرتبه نباشد.
 • حداقل ۱ صورت مالی حسابرسی شده ارائه نموده باشد.

سهامی که دارای شرایط زیر باشند به تابلوی “پایه نارنجی” منتقل می‌شوند:

 • ناشرانی که در دوره مورد رسیدگی حائز شرایط تابلوی “پایه زرد” یا تابلوی “پایه قرمز” نباشند.
 • اظهارنظر حسابرس مستقل و بازرس قانونی نسبت به هریک از صورت‌های مالی شرکت اصلی یا تلفیقی گروه از نوع عدم اظهار نظر یا اظهارنظر مردود باشد.

سهامی که دارای شرایط زیر باشند به تابلوی “پایه قرمز” منتقل می‌شوند:

 • رأی بدوی یا قطعی مراجع قضایی مبنی بر ورشکستگی ناشر صادر شده باشد.
 • مجمع عمومی فوق‌العاده یا مراجع قضایی رأی به انحلال ناشر داده باشند.
 • ناظر در سررسید دوره‌های رسیدگی حداقل ۳ سال مالی متوالی صورت های مالی حسابرسی شده ارائه نکرده باشد.

بررسی صورت های مالی نماد گشان

تا لحظه تنظیم این متن، آخرین گزارش صورت مالی ارائه شده در سامانه کدال مربوط به دوره مالی منتهی به 3ماهه سوم98 بوده و ارزش دفتری شرکت توسعه مجموع دارایی ها 22،196،146میلیون ریال می باشد که نسبت به صورت مالی دوره قبل %27 افزایش را نشان می دهد این افزایش عمدتاً تاثیر گرفته از افزایش دارایی های جاری از محل افزایش موجودی نقد عملیاتی و حسابهای دریافتنی غیر تجاری می باشد.


درآمدهای عملیاتی گشان


هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

اطلاعات ساخت املاک پروژه شهر رویایی پدیده


هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

آخرین وضعیت سرمایه گذاری شرکت توسعه در دیگر شرکت ها


ردیفنام شرکتسرمایه (میلیون ریال)تعداد سهامدرصد مالکیت
1ابنيه و ساختمان پديده شانديز۱۳,۵۰۰,۰۰۰۸,۱۷۶,۱۶۷,۷۳۶۵۲.۳۸
2آريا دوام ساز شرق۵۰,۰۰۰۳,۹۹۹,۹۹۰۸۰
3پشتيباني سهام پديده شانديز۵۰,۰۰۰۴۹,۹۴۹,۰۰۰۹۹.۹
4اعتباري ملل۶,۰۶۰,۰۰۰۴۹,۰۷۸,۳۴۰۰.۸۱
5تعاوني اعتبار اعتماد ايرانيان۳۵۰۸۰,۰۰۰۲۲.۸۶
6مجتمع گردشگري بوستان سر خانديز۲۰,۰۰۰۱۳۰,۰۰۰۰.۶۵
7بين المللي تجارت الکترونيک پديده کيش۱,۰۰۰۸,۰۰۰۸۰
8موسسه غير تجاري ورزشي پديده طلايي خراسان۱۰۱۰,۰۰۰۱۰۰
9بازرگاني پديده پارسيان توس۲۱,۷۰۰۹۷ 
10شرکت بين المللي پديده شانديز کيش۱۴۰,۰۰۰۵۰ 

چشم انداز سهام پدیده

گشایش معاملات نماد گشان در تابلوی پایه نارنجی فرابورس خبر خوبی برای سهامداران پدیده بود و  با ترکیب جدید سهامداران و نیز تدابیر اتخاذ شده بنظر می رسد مدیران شرکت مصمم هستند با اتخاذ تصمیماتی مبنی بر جذب سرمایه، تکمیل پروژه های دردست احداث ، اجاره واحدها و استفاده از پیش فروش ها برای این شرکت ارزش افزوده ایجاد نمایند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • احمد کوهی مقدم

  ممنون از برنامه خوبتون و اطلاعات خوبتان 🥰

 • توضیح کامل و بسیار روشن کننده ای بود ممنون

 • معین خمیسی

  سپاسگزارم از آگاه بخشی مردم.

 • محمد تقی

  سلام خوب بود
  محتوای مفید

 • ناشناس

  ممنون از اطلاعات خوبتون این سهم آینده بسیار خوبی دارد

 • عباس ابراهیمی

  ممنونم از راهنمایی شما

 • علیرضا فرقانی

  بسیار روشن همه موارد قابل پرسش بیان شد.
  باسپاس فراوان

 • قطعا اینده پدیده روشن است

 • سجاد سلطانپور

  خیلی عالی بود .واقعا با این برنامه گل کاشتید.

 • مجید دوست حسینی

  بسیار عالی
  ممنون از زحمات شما

 • نوروز عزیزی

  تحلیل قیمت سیمان و سهم سفارس ممنون از برنامه خوبتون

 • ناشناس

  سلام .ممنون بابت اطلاعات مفید

  اگه امکانش هست ، امکان رشد سهم تا چه قیمتی در بلند مدت میتونه باشه رو هم بررسی کنید .‌

 • محمدعلي

  احسنتم – بسيار خوب بود

 • ناشناس

  ممنون،چقدردیگر بایدصبرکنیم تاسهام به ارزش واقعی اش برسد؟

 • فوق العاده آگاهی دهنده و مفید بود، سپاس گزارم

 • دا راب کاکایی

  ممنون، عالی بود اطلاعات

 • حسن‌شاهرودی مجد

  ممنون‌بابت‌توضیحات‌خوبتون

 • سلام یک سوال داشتم،توی پورتفوی من سهام جبرانی رو نشون نمیده،چیکار باید کرد؟

  • کارشناس سهام

   سلام در پلتفرم کارگزاری تغییر کارگزار ناظر ثبت نمایید

 • کامران

  اطلاعات خیلی خوبی ارایه دادید خیلی ممنون

 • محسن عظیمی مقدم

  فوق العاده ست سهمش

 • جاسم احمدی

  باتشکر ازتوضیحات جامع و کامل حتی بهتر از سایت پدیده

 • سلام وقت بخیر برای گرفتن سهام جبرانی دقیقا کجا باید اقدام کنم. ممنون

 • کریم باقری

  تحلیل خوبی هست ممنون.

 • کامران چاهبجاری .

  در مورد سهام ابنیه سوالم اینه که کی وارد بورس میشه و چرا تا حالا وارد بورس نشده و با چه قیمتی وارد میشه .؟

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام دوست عزیز هنوز اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.

 • فیروز قدیمی مقدن

  سهام تنبیه خوبه بگیرم یا سهام. توسعه بهتره ؟؟؟

 • سلام من سهامدار پدیده هستم ، اسم کوچکم رو عوض کردم و شناسنامه جدید گرفتم از چه طریق باید پروفایلم رو ویرایش کنم؟

 • علی رمضانی

  با سلام، در خصوص سهام ابنیه ، آیا این سهام در بورس خواهد آمد، و تکلیف کسانی که سهام جبرانی نگرفتن چه میشود ، بنده متاسفانه سهام توسعه د بورس فروختم اما تعدادی که کارگزاری اعلام نمود بدون سهام جبرانی بود

 • علی رمضانی

  با سلام، در خصوص سهام ابنیه ، آیا این سهام در بورس خواهد آمد

 • علی رمضانی

  تکلیف کسانی که سهام جبرانی نگرفتن چه میشود ، بنده متاسفانه سهام توسعه در بورس فروختم اما تعدادی که کارگزاری اعلام نمود بدون سهام جبرانی بود

 • مریم راستگو

  سلام به نظر شما سهام پدیده رو بفروشم ؟

 • مصطفی شهراد

  سلام ببخشید من سهام جبرانی توسعه گردشگری رو دریافت نکردم و فقط 24 سهم بهم تعلق گرفته برای دریافت این سهام و وارد کردن به کد بورسی خودم باید چکاری انجام بدم

 • مصطفی یاوری

  اطلاعاتتون خیلی خیلی جامع و کامل بود
  من خودم که از سال ۹۳ سهامدار پدیده بودم تا الان خیلی از این اطلاعات رو نداشتم
  بازم ممنون

 • رویا زنگنه

  محتوا بسیار کامل و عالی و هدایت کننده بود متشکرم

 • عباس حسینی

  سلام من چند ماه قبل از توقف فروش پدیده ۱۰۰۰ سهم با کد سهامداری یکی از دوستان خریدم حالا میخام بدونم چند سهم از هرکدام (ابنیه و توسعه )باید از ایشون بگیرم

 • سلام میشه بفرمایید سهام ابنیه هم وارد بورس می شود یا نه؟

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، گویا این موضوع در مجمع این شرکت مورد بحث قرار گرفته و شرکت در حال فراهم کردن مقدمات است اما هنوز زمان انجام این کار مشخص نیست

 • مهدی گل فرخانی

  سلام الان من سال۹۲درچندمرحله ۵۰۰ تاسهام پدیده خریدم الان باسهام جبرانی چقدرسهام دارم

  • کارشناس سهام

   سلام، ضرایب تخصیص سهام جبرانی توسط شرکت پدیده انجام شده، برای اطلاع از سهام جبرانی خود با امور سهام شرکت مربوطه تماس بگیرید

 • مهدی گل فرخانی

  سلام الان من همه سهام پدیده رومیتونم بفروشم

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
5 بهمن 1399