8/ 5 میلیارد دلار قرارداد صندوق توسعه با بانک ها

8/ 5 میلیارد دلار قرارداد صندوق توسعه با بانک ها
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد ، بررسی آخرین عملکرد صندوق توسعه ملی از ابتدای امسال تا ۱۲ تیرماه نشان می‌دهد که این صندوق براساس اصول تعیین‌شده در «نظام ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ارزی» نسبت به عقد قرارداد عاملیت ارزی با ۱۵ بانک دولتی و غیر‌دولتی اقدام کرده است. صندوق توسعه ملی […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد ، بررسی آخرین عملکرد صندوق توسعه ملی از ابتدای امسال تا ۱۲ تیرماه نشان می‌دهد که این صندوق براساس اصول تعیین‌شده در «نظام ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ارزی» نسبت به عقد قرارداد عاملیت ارزی با ۱۵ بانک دولتی و غیر‌دولتی اقدام کرده است. صندوق توسعه ملی با بانک پاسارگاد ۷۰۰، ملت ۱۰۰۰، کارآفرین ۳۰۰، توسعه تعاون ۲۰۰، پست بانک ۲۰۰، خاورمیانه ۲۰۰، توسعه صادرات ایران ۲۳۰، ملی ایران ۵۰۰، ملت ۷۰۰، تجارت ۴۰۰، پارسیان ۵۰۰، سپه ۱۰۰۰، سینا ۲۰، رفاه کارگران ۵۰۰، سامان ۲۰۰ و صادرات ایران ۱۷۰ میلیون دلار قرار داد عاملیت ارزی داشته است. بر این اساس بیشترین رقم قرارداد منعقدشده با بانک سپه به مبلغ یک میلیارد دلار و کمترین نیز با بانک سینا به مبلغ ۲۰ میلیون دلار بوده است. بنابراین در مجموع قراردادهای منعقد شده ارزی با بانک‌های عامل توسط صندوق توسعه ملی تا ۱۲ تیر ماه ۹۸، بالغ بر ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون دلار بوده است. پرداخت تسهیلات با توجه به تبصره (۳) بند «خ» اساسنامه صندوق ماده (۱۶) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور است و اعطای تمام تسهیلات صندوق صرفا از طریق عاملیت بانک‌های دولتی و غیردولتی انجام می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.