70 درصد از درامد کچاد را سود تشکیل می‌دهد

70 درصد از درامد کچاد را سود تشکیل می‌دهد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شرکت معدنی و صنعتی چاردملو در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 مقدار دو میلیون و 177 هزار تن در بازار داخل فروش داشته است و در بازار صادراتی 70 هزار و 154 تن فروش داشته است. بیشترین مقدار فروش مربوط به فروش کنسانتره اهن (خشک) […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شرکت معدنی و صنعتی چاردملو در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 مقدار دو میلیون و 177 هزار تن در بازار داخل فروش داشته است و در بازار صادراتی 70 هزار و 154 تن فروش داشته است. بیشترین مقدار فروش مربوط به فروش کنسانتره اهن (خشک) در بازار داخل است. کچاد در بازار داخل یک میلیون و 382 هزار تن فروش داشته است که 63% از فروش شرکت در بازار داخل است.

کچاد در بازار صادراتی 70 هزار تن گندله صادر کرده است که از این محل درامد 43 میلیارد و 722 میلیون تومانی محقق نموده است. به این ترتیب با توجه به فروش داخل و صادراتی، کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 درامد دو هزار و 133 میلیارد تومانی ساخته است.

مقدار فروش کچاد بیش از 472 هزار تن کاهش یافت

مقدار فروش شرکت در بازار داخل و صادراتی در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97 مقدار دو میلیون و 719 تن محصول را به فروش رسانده است که مقدار فروش کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 به دو میلیون و 247 هزار تن رسیده است. به این ترتیب مقدار فروش کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل 472 هزار تن کاهش یافته است.

درامد کچاد 848 میلیارد تومان افزایش یافته است

مقدار فروش کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهشی بوده است اما به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات درامد شرکت افزایش یافت. همچنین شرکت در سه ماهه اول سال 98 با صادرات گندله به نرخ بازار و محاسبه ان با دلار نیمایی مبلغ قابل توجهی درامد ساخته است. کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97 مبلغ هزار و 284 میلیارد تومان درامد ساخته است و در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 درامد شرکت به دو هزار و 133 میلیارد تومان رسید. به این ترتیب درامد کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 848 میلیارد تومانی داشته است.

اثر ریالی بر سود کچاد

مقایسه سود ناخالص، عملیاتی و خالص شرکت حاکی از ان است به طور کلی رشد محسوسی در سه ماهه منتهی به خرداد 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. مهمترین دلیل این موضوع اثر ریالی بر درامد شرکت است که موجب شده است حاشیه سود شرکت افزایش یابد. چراکه در دوره سه ماهه اول 98 درامد شرکت 66% افزایش یافته است اما بهای تمام شده درامدهای عملیاتی کچاد 11% افزایش یافته است. بنابراین اثر ریالی بر درامد موجب افزایش حاشیه بود شرکت شده است و به این ترتیب کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 مبلغ یک هزار و 511 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است.

حاشیه سود کچاد 34 درصد صعود داشت

حاشیه سود خالص کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97، 37% بوده که در سه ماهه منتهی به خرداد 98 به 70% رسیده است. درواقع 70% از درامد شرکت را سود خالص تشکیل می‌دهد که رقم قابل توجهی است و نسبت به دوره مشابه سال قبل 34 درصد افزایش یافته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها