5 رویداد مهم در بازارهای مالی جهان: در 2 سپتامبر

5 رویداد مهم در بازارهای مالی جهان: در 2 سپتامبر
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، 5 رویداد مهم سیاسی و اقتصادی در بازارهای جهانی امروز دوشنبه 2 سپتامبر عبارتند از : یک : تعطیلی بازار وال استریت آمریکا به خاطر روز کارگر. این در شرایطی است که آمریکا از امروز اعمال دور جدید تعرفه های تجاری علیه چین را آغاز کرده است. […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، 5 رویداد مهم سیاسی و اقتصادی در بازارهای جهانی امروز دوشنبه 2 سپتامبر عبارتند از :

یک : تعطیلی بازار وال استریت آمریکا به خاطر روز کارگر. این در شرایطی است که آمریکا از امروز اعمال دور جدید تعرفه های تجاری علیه چین را آغاز کرده است. چیز نیز تهدید کرده است که اقدامات تلافی جویانه ای را علیه آمریکا اعمال می کند.

دو: آرژانتین تدابیر شدیدتری را برای کنترل سرمایه اجرا می کند. دولت آرژانتین با هدف جلوگیری از کاهش ذخایر ارزی خارجی مقررات ویژه ای را برای کنترل سرمایه اجرا کرده است.

بر اساس قوانین جدیدف شرکتها برای دسترسی به بازار ارز خارجی و خرید ارزهای خارجی نیاز به مجوز ویژه بانک مرکزی خواهند داشت.

سه: کاهش قیمت نفت پس از اعمال تعرفه های تجاری جدید: قیمت نفت امروز دوشنبه پس از تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و چین با کاهش روبرو شده است. تعرفه های تجاری جدید موجب افزایش نگرانی ها نسبت به رشد اقتصادی حهان و کاهش تقاضای نفت شده است.

چهار: ادامه زمین گیر شدن هواپیماهای بوئینگ ماکس : روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده است که هواپیماهای بوئینگ 737 ماکس احتمالا در فصل تعطیلات نیز همچنان زمین گیر خواهد بود.

پنج: نمایندگان بریتانیایی به دنبال اقدامی برای جلوگیری از برگزیت سخت هستند

نمایندگان پارلمان انگلیس قرار است سه شنبه از تعطیلات بازگردند و به دنبال تصویب قانون جدیدی خواهند بود تا مانع از برگزیت بدون توافق شوند.