44 کشور جهان برای بحث درباره بیت کوین در السالوادور همدیگر را ملاقات خواهند کرد

44 کشور جهان برای بحث درباره بیت کوین در السالوادور همدیگر را ملاقات خواهند کرد

اواخر یکشنبه شب، نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور در توییتر اعلام کرد که 32 بانک مرکزی و 12 مقام مالی از 44 کشور در روز دوشنبه، 16 مه، برای بحث در مورد شمول مالی، اقتصاد دیجیتال، بانکداری افراد بدون بانک، عرضه بیت کوین در السالوادور و منافع آن در کشور ملاقات خواهند کرد.

رئیس جمهور در ادامه توئیت های خود اعلام کرد که بانک مرکزی سائوتومه و پرنسیپ، بانک مرکزی پاراگوئه، بانک ملی آنگولا، بانک غنا، بانک نامیبیا، بانک اوگاندا، بانک مرکزی جمهوری گینه، بانک مرکزی ماداگاسکار، بانک جمهوری هائیتی، و بانک جمهوری بوروندی، بانک مرکزی اسواتینی و وزارت دارایی آن، بانک مرکزی اردن، بانک مرکزی گامبیا، کمیته ملی بانک ها و Seguros هندوراس، مدیریت کل خزانه داری، وزارت دارایی و بودجه، ماداگاسکار، و اداره پولی مالدیو از جمله مواردی هستند که در آن شرکت خواهند کرد.

بوکله افزود که بانک ملی رواندا، بانک نپال رسترا، سازمان تنظیم مقررات ساکو (SASRA)، کنیا، بانک دولتی پاکستان، نظارت عمومی نهادهای مالی کاستاریکا، نظارت بر اقتصاد مردمی و همبستگی اکوادور، و مرکز مرکزی بانک السالوادور نیز در این مراسم حضور خواهد داشت.

در روز جمعه، 13 می، حساب توییتر Bitcoin Beach اعلام کرد که «بانکداران مرکزی از آنگولا، ارمنستان، بنگلادش، بوروندی، کنگو، کاستاریکا، مصر، گامبیا، غنا، هند، نامیبیا، سنگال، ساندان، اوگاندا، زامبیا و 25 کشور در حال توسعه دیگر امروز سوار هواپیما می شوند تا به السالوادور پرواز کنند.

اندکی پس از اعلام رسمی رئیس جمهور بوکله، Bitcoin Beach نقشه ای از جهان را در توییتر منتشر کرد که ظاهراً دارای کشورهایی است که یا قبلاً بیت کوین را پذیرفته اند و یا در جلسه روز دوشنبه شرکت می کنند که با رنگ پر شده است و می گوید “احتمالاً هیچ چیز”.

12 سال طول کشید تا اولین کشور بیت کوین را بپذیرد، حدود 8 ماه برای دومین کشور، و اگر رئیس جمهور پاناما لایحه اخیر بیت کوین خود را در قانون امضا کند، آنها تنها یک ماه پس از دومی، سومین کشور خواهند بود. اکنون، کشورهایی از سراسر جهان در السالوادور گرد هم می آیند تا در مورد شمول مالی و اینکه چگونه استفاده از بیت کوین می تواند برای کشورهایشان سودمند باشد، بحث کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.