17% از درامد زمگسا را سود خالص تشکیل می‌دهد / زمگسا 30 میلیارد تومان درامد ساخت

17% از درامد زمگسا را سود خالص تشکیل می‌دهد / زمگسا 30 میلیارد تومان درامد ساخت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، کشاورزی و دامپروری مگسال در زمینه تولید و فروش شیر، دام، محصولات زراعی، کود حیوانی و شیر بز است که در بازار داخلی و صادراتی فعالیت دارد. مهم‌ترین محصول شرکت، شیر است که نرخ‌گذاری این محصول توسط دولت انجام می‌گیرد. زمگسا در دوره سه ماهه منتهی به […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، کشاورزی و دامپروری مگسال در زمینه تولید و فروش شیر، دام، محصولات زراعی، کود حیوانی و شیر بز است که در بازار داخلی و صادراتی فعالیت دارد. مهم‌ترین محصول شرکت، شیر است که نرخ‌گذاری این محصول توسط دولت انجام می‌گیرد.

زمگسا در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 بافروش 9235 تن شیر و 659 راس دام و فروش سایر محصولات، درآمد 29 میلیارد و 367 میلیون تومانی ساخته است که بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی شرکت 22 میلیارد و 604 میلیون تومان است.

درآمد زمگسا 74 درصد افزایش یافت / سود خالص پنج میلیارد تومانی ساخت

درآمد عملیاتی زمگسا به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات از 16 میلیارد و 919 میلیون تومان با رشد 74 درصدی به 29 میلیارد و 367 میلیون تومان رسیده است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی زمگسا از 14 میلیارد و 779 میلیون تومان با رشد 53 درصدی به 22 میلیارد و 605 میلیون تومان رسیده است. بنابراین با توجه به رشد درآمد و بهای تمام شده، سود ناخالص زمگسا از دو میلیارد و 139 میلیون تومان در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97 با رشد 216 درصدی به شش میلیارد و 762 میلیون تومان رسیده است.

زمگسا برای دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97 سود عملیاتی یک میلیارد و 529 میلیون تومانی ساخته است که در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 با رشد 225% افزایش، به چهار میلیارد و 967 میلیون تومان رسیده است. سود خالص زمگسا نیز از یک میلیارد و 721 میلیون تومان در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97 با رشد 186 درصدی به چهار میلیارد و 917 میلیون تومان در سه ماهه اول سال 98 رسیده است. بنابراین با سخت سود خالص پنج میلیارد تومانی، زمگسا برای هر سهم سود 164 ریالی شناسایی کرده است که نسبت به دوره قبل رشد 188 درصدی افزایش داشته است.

افزایش هفت درصدی حاشیه سود خالص زمگسا

در سال 97 به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات اثر ریالی بر درآمد در عمده شرکت‌ها محسوس بوده و موجب افزایش درآمد شرکت‌ها شده است، که این افزایش نرخ فروش محصولات به افزایش درآمد زمگسا نیز کمک کرده است. این در شرایطی بوده که مقدار فروش شرکت کاهش نیافته است. بنابراین افزایش نرخ فروش با ثبات در مقدار فروش، موجب افزایش درآمد زمگسا شده است و از سوی دیگر افزایش قیمت نهاده‌های تولیدی موجب بالارفتن بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی زمگسا شده است. اما رشد درآمد عملیاتی زمگسا بیشتر از رشد بهای تمام شده شرکت بوده که این امر موجب افزایش حاشیه سود شرکت شده است.

حاشیه سود ناخالص زمگسا در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97، 13% بوده که در سه ماهه منتهی به خرداد 98 به 23% رسید. همچنین حاشیه سود عملیاتی نیز از 9% به 17% و حاشیه سود خالص از 10% به 17% رسید. که عملکرد خوب زمگسا در سودآوری را نشان می‌دهد.

مثبت و منفی صورت مالی دوره‌ای زمگسا

حاشیه سود: مهمترین موضوعی که در صورت مالی سه ماهه زمگسا مشخص است افزایش حاشیه سود شرکت است که در واقع 17% از درآمد را سود خالص تشکیل می‌دهد. و نسبت به دوره قبل 7% افزایش یافته است.

حفظ ثبات در مقدار فروش: عمده شرکت‌های تولیدی در سال 97 به دلیل افزایش سطح عمومی قیمت‌ها و فضای رکودی در اقتصاد با مشکل تولید و فروش مواجه بوده‌اند که این موضوع در سال 98 نیز ادامه داشته است اما بررسی مقدار فروش زمگسا نشان از ثبات رویه در مقدار فروش دارد.

صادرات: نکته منفی صورت مالی شرکت، به صفر رسیدن صادرات شرکت در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها