‌هیچ دارویی از پوشش بیمه‌ای سلامت کم نشد

‌هیچ دارویی از پوشش بیمه‌ای سلامت کم نشد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به زیرپوشش قرار دادن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بیمه حدود ۹۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد که در شهرها سکونت دارند به سازمان بیمه سلامت انتقال داده شده ‌که تاکنون حدود ۵۰۰ هزار نفر دفترچه دریافت کرده‌اند. وی […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به زیرپوشش قرار دادن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بیمه حدود ۹۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد که در شهرها سکونت دارند به سازمان بیمه سلامت انتقال داده شده ‌که تاکنون حدود ۵۰۰ هزار نفر دفترچه دریافت کرده‌اند. وی با اشاره به فعالیت ۴۷۰ راهنمای بالینی و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات ادامه داد: در این مدت تلاش کرده‌ایم یارانه بیمه سلامت را به سمت اقشار نیازمند ببریم و در عین حال استفاده رایگان گروه‌های پردرامد را از خدمات بیمه سلامت قطع کنیم. موهبتی درباره برخی اقدامات انجام شده در کشور گفت: اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در ۱۴۰ شهرستان و نوشتن حدود ۸۰۰ هزار نسخه الکترونیکی در سال گذشته، رسیدگی الکترونیکی اسناد در ۲۵۰ بیمارستان و افزایش ان به ۶۰۵ بیمارستان تا پایان امسال، اجرای طرح استحقاق‌سنجی و رفع هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای و همچنین حذف دفترچه در بیمارستان‌های دولتی اقدامات مهمی است که در سال‌های اخیر در دستور کار قرار گرفت. وی با تاکید بر الکترونیکی کردن فعالیت‌ها و ارایه خدمات در سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: سالانه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی در این سازمان مدیریت و هزینه می‌شود. برای اینکه این اتفاق انحرافی نداشته باشد ناگزیر به توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و الکترونیکی شدن اقدامات هستیم. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به بدهی ۴ ماهه به داروخانه‌ها و مراکز درمانی تحت قرارداد‌ گفت: توانستیم معوقات را از ۱۴ ماه به ۴ ماه برسانیم و مطالبات خرداد داروخانه‌های دولتی و اردیبهشت‌ داروخانه‌های دانشگاهی را پرداخت کنیم.

وی افزود: بدهی سازمان بیمه سلامت به مراکز درمانی و داروخانه در سال گذشته حدود ۴ هزار میلیارد تومان بوده است و در عین حال با مدیریت منابع توانستیم زیان انباشته را ۸ درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش دهیم که در دو دهه گذشته بی‌نظیر است. موهبتی با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۵۰ قلم دارو زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارد، گفت: در یک سال و نیم اخیر هیچ دارویی از پوشش بیمه‌ای سازمان کم نشد. وی با بیان اینکه گلستان از استان‌های پیشرو در اجرای طرح نظام ارجاع الکترونیک است، خاطرنشان کرد: این طرح باید تا پایان سال دوم برنامه ششم توسعه در کشور اجرایی می‌شد اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های ای‌تی و اجتماعی این اتفاق رخ نداد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.