۷۰ درصد از درامد “کچاد” را سود تشکیل می‌دهد

۷۰ درصد از درامد “کچاد” را سود تشکیل می‌دهد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ مبلغ یک هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است که ۷۰% از درامد شرکت را تشکیل می‌دهد.به گزارش رادیو سهام، شرکت معدنی و صنعتی چاردملو در دوره سه ماهه منتهی به […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ مبلغ یک هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است که ۷۰% از درامد شرکت را تشکیل می‌دهد.
به گزارش رادیو سهام، شرکت معدنی و صنعتی چاردملو در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ مقدار دو میلیون و ۱۷۷ هزار تن در بازار داخل فروش داشته است و در بازار صادراتی ۷۰ هزار و ۱۵۴ تن فروش داشته است. بیشترین مقدار فروش مربوط به فروش کنسانتره اهن (خشک) در بازار داخل است. کچاد در بازار داخل یک میلیون و ۳۸۲ هزار تن فروش داشته است که ۶۳% از فروش شرکت در بازار داخل است.
کچاد در بازار صادراتی ۷۰ هزار تن گندله صادر کرده است که از این محل درامد ۴۳ میلیارد و ۷۲۲ میلیون تومانی محقق نموده است. به این ترتیب با توجه به فروش داخل و صادراتی، کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ درامد دو هزار و ۱۳۳ میلیارد تومانی ساخته است.
مقدار فروش کچاد بیش از ۴۷۲ هزار تن کاهش یافت
مقدار فروش شرکت در بازار داخل و صادراتی در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است. کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۷ مقدار دو میلیون و ۷۱۹ تن محصول را به فروش رسانده است که مقدار فروش کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ به دو میلیون و ۲۴۷ هزار تن رسیده است. به این ترتیب مقدار فروش کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷۲ هزار تن کاهش یافته است.
حتما بخوانید :  تغییر ارایش بازیگران سهامدرامد کچاد ۸۴۸ میلیارد تومان افزایش یافته است
مقدار فروش کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهشی بوده است اما به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات درامد شرکت افزایش یافت. همچنین شرکت در سه ماهه اول سال ۹۸ با صادرات گندله به نرخ بازار و محاسبه ان با دلار نیمایی مبلغ قابل توجهی درامد ساخته است. کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۷ مبلغ هزار و ۲۸۴ میلیارد تومان درامد ساخته است و در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ درامد شرکت به دو هزار و ۱۳۳ میلیارد تومان رسید. به این ترتیب درامد کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸۴۸ میلیارد تومانی داشته است.
اثر ریالی بر سود کچاد
مقایسه سود ناخالص، عملیاتی و خالص شرکت حاکی از ان است به طور کلی رشد محسوسی در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. مهمترین دلیل این موضوع اثر ریالی بر درامد شرکت است که موجب شده است حاشیه سود شرکت افزایش یابد. چراکه در دوره سه ماهه اول ۹۸ درامد شرکت ۶۶% افزایش یافته است اما بهای تمام شده درامدهای عملیاتی کچاد ۱۱% افزایش یافته است. بنابراین اثر ریالی بر درامد موجب افزایش حاشیه بود شرکت شده است و به این ترتیب کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ مبلغ یک هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است.
حتما بخوانید :  کانون‌های فعال تقاضای سهام
حاشیه سود کچاد ۳۴ درصد صعود داشت
حاشیه سود خالص کچاد در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۷، ۳۷% بوده که در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ به ۷۰% رسیده است. درواقع ۷۰% از درامد شرکت را سود خالص تشکیل می‌دهد که رقم قابل توجهی است و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزایش یافته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها