۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در لرستان

۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در لرستان
خلاصه اخبار

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) با اشاره به اینکه طی این چند سال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در استان لرستان ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است به تشریح خدمات این مجموعه به سیل‌زدگان لرستانی پرداخت.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در جلسه امضای تفاهم‌نامه مشارکت و همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در مدیریت و راهبرد طرح پیشرفت، آبادانی و توسعه شهرستان‌های دلفان و کوهدشت لرستان اظهار کرد: یکی از مواردی که در سیل اخیر لرستان باعث شد تا مردم فشار کمتری را احساس کنند، وحدت و همدلی مسوولان بود. وی عمل به وعده‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) را ضروری و مهم عنوان کرد و گفت: هر هفته گزارش‌گیری وعده‌هایی را که در تمامی استان‌ها مطرح کرده بودیم، انجام می‌شود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای چند سال قبل با استانداری لرستان منعقد کردیم که گزارش‌ها حاکی از آن است که بیش از این تفاهم‌نامه، فعالیت کرده‌ایم. مخبر با اشاره به اینکه طی این چند سال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در استان لرستان ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است، تصریح کرد: در تفاهم‌نامه قبلی تعهد ایجاد ۷ هزار فرصت شغلی در استان لرستان را داشتیم اما ۱۵ هزار فرصت شغلی ایجاد کردیم؛ همچنین ۵ هزار و ۱۲۸ طرح اقتصادی و یک هزار و ۵۷۲ طرح زیربنایی و عمرانی اجرایی شد. وی با اشاره به خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در ۱۰ استان سیل‌زده کشور گفت: در تمامی استان‌های سیل‌زده قرارگاه برپا شد و ۳ میلیون و ۵۰۰ قلم کالا در این مناطق توزیع کردیم. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر، صحنه‌هایی از ایثارهای هشت سال دفاع مقدس متجلی شد، یادآور شد: دشمنان نظام بر روی بحران خشکسالی ایران اسلامی برای ایجاد بحران اجتماعی، حساب ویژه‌ای باز کرده بود. وی درباره تصمیمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان لرستانی گفت: ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی که تماما ایرانی هستند در استان لرستان توزیع می‌شود.

۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در لرستان


رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) با اشاره به اینکه ۱۵ هزار بسته لوازم‌التحریر در مناطق سیل‌زده لرستان توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: وعده داده بودیم که تعمیر ۵۰۰ پمپ آب را برعهده بگیریم؛ ۳ میلیون تومان وام بلاعوض و ۷ میلیون تومان قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود. مخبر توزیع یک هزار راس دام در مناطق سیل‌زده لرستان را از دیگر خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) عنوان کرد و افزود: فعالیت خوبی که ستاد در گذشته انجام داده بود، بیمه‌ خانه‌های روستایی بود که ۱۴۰ هزار خانه در خوزستان و ۹۳ هزار خانه در لرستان بیمه بودند. وی با اشاره به همکاری با بنیاد مسکن برای بازسازی ۲۰ هزار خانه در سراسر کشور تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌ پیشرفت دلفان و کوهدشت بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) و استانداری لرستان امضا می‌شود تا این پروژه‌ها سازمان یافته پیش رود.

منبع: donya-e-eqtesad.com