۳ دلیل مهم که نشان می‌دهد قیمت بیت‌کوین پیش از اغاز سال ۲۰۲۰ به ۳۰ هزار دلار خواهد رسید

۳ دلیل مهم که نشان می‌دهد قیمت بیت‌کوین پیش از اغاز سال ۲۰۲۰ به ۳۰ هزار دلار خواهد رسید
خلاصه اخبار

هدف قیمتی ۳۰ هزار دلاری که توسط چو عنوان شده است، بسیار فراتر از سطح قیمتی ۸۸۰۰ دلاری کنونی بیت‌کوین است و ارزش بازاری بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار(ارزش بازار کنونی بیت‌کوین) را طلب می‌کند. چو اظهار داشت: «هم‌اکنون ما شاهد ان هستیم که داستان ده‌ساله‌ی بیت‌کوین به واقعیت تبدیل می‌شود. هم‌اکنون مردم می‌بینند که […]

هدف قیمتی ۳۰ هزار دلاری که توسط چو عنوان شده است، بسیار فراتر از سطح قیمتی ۸۸۰۰ دلاری کنونی بیت‌کوین است و ارزش بازاری بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار(ارزش بازار کنونی بیت‌کوین) را طلب می‌کند.

چو اظهار داشت: «هم‌اکنون ما شاهد ان هستیم که داستان ده‌ساله‌ی بیت‌کوین به واقعیت تبدیل می‌شود. هم‌اکنون مردم می‌بینند که رمزارزها از بین نخواهند رفت.»

بنیان‌گذار شرکت ما نسبت به اینده‌ی بیت‌کوین خوش‌بین است.

 

۱- افزایش قیمت بیت‌کوین با جلب توجه FACEBOOK، JP MORGAN و FIDELITY

چو می‌گوید که شرکت‌های بزرگ موج بعدی پذیرش بیت‌کوین را موجب خواهند شد. فیسبوک از پروژه‌ی رمزارزی اخیر خود خبر داد در حالی که JP Morgan از رمزارز JPMCoin رونمایی کرده است. در این میان Fidelity نیز سیستم نگهداری رمزارز برای موسسات را راه‌اندازی کرده است.

فیسبوک، جیمی دیمون(Jamie Dimon)، Rakuten و Fidelity با ایجاد زیر ساخت و یا ارایه‌ی خدمات در حوزه‌ی رمزارزی وارد شده‌اند. این موضوع میزان ماینینگ و پذیرش رمزارزها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. Jihan Chu

 

۲- سرمایه‌گذاری جایگزین IPOها

چو گمان می‌کند که ممکن است به علت ناکارامدی تکنولوژی IPOها(عرضه‌ی اولیه‌ی سهام شرکت‌ها به صورت عمومی)، سرمایه‌گذاران به حوزه‌ی رمزارزی سوق داده شوند. عرضه‌ی عمومی سهام Lyft و اوبر(Uber) بازدهی خاصی را نصیب سرمایه‌گذاران نکرده است. ممکن است سرمایه‌گذاران به سوی تکنولوژی متفاوت و جایگزین سوق داده شوند.

با وجود ناامیدی از عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی سهام Uber و Lyft در بازار سهام، مردم در جستجوی تکنولوژی متفاوتی هستند و شاید تکنولوژی که برای همگان در دسترس باشد به عنوان یک گزینه‌ی مناسب در نظر گرفته شود. Jihan Chu

 

۳- نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین

پاداش استخراج بیت‌کوین در می ۲۰۲۰ نصف خواهد شد. نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین(Halving) در راستای عرضه‌ی ۲۱ میلیون بیت‌کوین طراحی شده است.

دقیقا ۳۶۵ روز اینده سومین Halving بیت‌کوین را تجربه خواهیم کرد. این پدیده پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین را ۵۰ درصد کاهش می‌دهد، در نتیجه پاداش بیت‌کوین‌های استخراج شده از یک بلاک به تنها ۶٫۲۵ BTC کاهش می‌یابد. چگونه این رویداد را جشن می‌گیرید؟

از لحاظ تاریخی، پیش از وقوع پدیده‌ی Halving و در حالی که کاهش عرضه‌ی بیت‌کوین پیش‌بینی می‌شود، قیمت بیت‌کوین افزایش می‌یابد. چو اظهار داشت: «در نهایت، Halving بیت‌کوین در اینده اجرا خواهد شد. این پدیده معمولا موجب افزایش قابل توجهی در قیمت بیت‌کوین می‌شود. ترکیب این سه عامل موجب افزایش قیمت بیت‌کوین به سطح ۳۰ هزار دلاری خواهد شد.»

 

تایید یا رد پیشنهاد ETF بیت‌کوین توسط SEC

بحث‌های گسترده‌ای پیرامون تاثیرات پذیرش و یا رد پیشنهاد‌های صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین(ETF) وجود دارد. از انجایی که تایید پیشنهاد ETF بیت‌کوین، به معامله‌گران اجازه می‌دهد به اسانی در حوزه‌ی رمزارزی فعالیت کنند، بسیاری معتقدند این سناریو موجب افزایش قیمت این رمزارز خواهد شد. اما اقای چو نسبت به تایید ETF بیت‌کوین خوش‌بین نیست وی عنوان کرد: «صادقانه بگویم، من انتظارم ندارم که ETF  بیت‌کوین به زودی تایید شود.»

وی اظهار داشت که موج بعدی پذیرش بیت‌کوین با حضور شرکت‌های بزرگ در این حوزه گسترش خواهد یافت.

صادقانه بگویم، ما از طریق موسساتی همانند Fidelity که خدمات نگهداری و معاملات رمزارزی را به کارگزاری‌هایی همانند Ameritrade و Rakuten ارایه می‌کند، شاهد افزایش استقبال و حجم معاملات خواهیم بود. سامسونگ در گوشی‌های جدید خود کیف پول رمزارزی تعبیه کرده است. تمامی این عوامل بدون توجه به زمان تایید پیشنهاد‌های ETF، موجب پذیرش گسترده‌تر رمزارزها خواهد شد. Jihan Chu

 

عملکرد شگفت‌انگیز اتریوم

چو با اظهار نظر در زمینه‌ی الت‌کوین‌ها، اعلام کرد که نسبت به اینده‌ی اتریوم(Ethereum) خوش‌بین است. «نرخ پذیرش و سطح توسعه‌ا‌ی که تیم اتریوم در این شبکه‌ی کامپیوتری غیر متمرکز ارایه می‌کنند، شگفت انگیز است. مردم می‌گویند، اتریوم از بین خواهد رفت اما اتریوم از بین نمی‌رود.»

 

وی همچنین با اشاره به ریپل(Ripple) و رمزارز XRP از تلاش‌های این شرکت برای ایجاد یک سیستم پرداخت بانکی قدردانی کرد.

ایا پیش‌بینی اقای چو و دست‌یابی بیت‌کوین به سطح ۳۰ هزار دلاری امکان پذیر است؟ نقش پیشنهاد‌های ETF بیت‌کوین در پذیرش این رمزارز را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها