۲ مشکل مهم صنعت خودرو/ نقدینگی مورد نیاز خودروسازان باید تامین شود

۲ مشکل مهم صنعت خودرو/ نقدینگی مورد نیاز خودروسازان باید تامین شود
خلاصه اخبار

عضو کمیسیون صنایع مجلس، گفت: دلال بازی، گرانی مواد اولیه، کاهش ارزش پول ملی، درج قیمت در سایت های فروش و تبدیل خودرو به کالای سرمایه ای ازجمله دلایل افزایش قیمت خودرو بوده و نیز نوسانات ارزی و تحریم اصلی ترین مشکل فعلی صنعت خودرو است.

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، رضا انصاری درخصوص عرضه فولاد مورد نیاز خودروسازان در باجه عمومی بورس کالا اظهار داشت: در صورت عرضه فولاد مورد نیاز خودروسازان در باجه عمومی بورس کالا ممکن است دلالان وارد این عرصه شوند.

وی افزود: با توجه به شرایطی که صنعت خودرو کشور در شرایط تحریم دارد علیرغم انتقادات موجود، نباید خودروسازی کشور را تحت فشار قرار دهیم و نباید این تصمیم بورس منجر به رشد واسطه گری و حضور دلالان شود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت درخصوص مساله کسری قطعات و تعویق برخی تعهدات خودروسازان گفت: تحریم، خروج شرکاء خارجی و مشکلات نقل و انتقال پول قطعا در بروز این مسائل تاثیرگذار بوده و این مشکلات را برای این بخش ایجاد کرده است. در شرایط فعلی باید برای خودروسازان تامین نقدینگی کنیم تا مشکل تامین قطعه خودروسازان تعدیل شود. خودروسازان بدهی چندین هزار میلیارد تومانی به قطعه سازان دارند که این مشکل باید حل شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی درخصوص خودروهای ناقص کف کارخانجات و اتهام دپو و انبار محصولات در خودروسازی ها گفت: در حال حاضر این مساله صحت ندارد و انبار و دپو از جانب خودروسازان قابل تصور نیست زیرا خودرو تقریبا با قیمت 5 درصد زیر قیمت بازار فروخته می شود.