۱۳ دلیل تام لی برای اثبات به پایان رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال

۱۳ دلیل تام لی برای اثبات به پایان رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال
خلاصه اخبار

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، تام لی (Tom Lee)، یکی از بنیان‌گذاران گروه مشاوره‌ای گلوبال ادوایزرز (Global Advisors) با انتشار پستی در توییتر خود نوشت که زمستان ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است. او پیش از این بارها از صعود قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ و رسیدن به ۱۵ هزار دلار سخن به میان […]

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، تام لی (Tom Lee)، یکی از بنیان‌گذاران گروه مشاوره‌ای گلوبال ادوایزرز (Global Advisors) با انتشار پستی در توییتر خود نوشت که زمستان ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است. او پیش از این بارها از صعود قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ و رسیدن به ۱۵ هزار دلار سخن به میان اورده است. اما این بار او با برشمردن ۱۳ دلیل، سعی در ثابت کردن پیش‌بینی‌های خود دارد.

لی در این توییت گفته است که کنفرانس کانسنسس (Consensus) که هفته‌ی گذشته در نیویورک برگزار شد، اخرین دلیل برای اتمام زمستان ارزهای دیجیتال محسوب می‌شد. هم‌چنین به اعتقاد او، این رویداد بیانگر ان است که صنعت ارزهای دیجیتال پس از پشت سر گذاشتن چندین ماه سختی، در حال بهبود یافتن است. تام لی به روزهای مثبت نوامبر سال ۲۰۱۸ که هارد فورک بیت کوین کش (BCH) توانست در رقابت با دو استخر استخراج رقیب بیت کوین‌ بر سر قدرت هش، به پیروزی برسد، اشاره کرد.

13 دلیل تام لی برای اثبات به پایان رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از رویدادهای مهمی که لی به ان اشاره داشت، به ماه ژانویه‌ی امسال مربوط می‌شود. در این ماه، حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای برای اولین بار، نسبت به سال گذشته روند مثبتی را در پیش داشت. او همچنین اشاره کرد که شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) ساخته‌شده توسط شرکت فاندسترت، در تاریخ ۲۷ مارس به بالاتر از ۶۷ رسید و این میزان از ماه اگوست سال گذشته تا ان زمان بی‌سابقه بوده است. پس از ان، در ماه اوریل، معاملات بازار خارج از بورس (over-the-counter) و فعالیت‌های درون زنجیره‌ای افزایش پیدا کردند. همچنین، اولین صعود طلایی بیت کوین از زمان اکتبر ۲۰۱۵ تا ان زمان نیز اتفاق افتاد.

اخیراً، ابتدای ماه می، تام لی اذعان داشت پس از ان که دادستان کل نیویورک، صرافی بیتفینکس را به از دست دادن ۸۵۰ میلیون دلار و استفاده از ذخایر نقدی ارز دیجیتال باثبات تتر (USDT) برای جبران کسری بودجه‌اش، متهم کرد و بحث‌ها در خصوص این صرافی بالا گرفت، صنعت ارزهای دیجیتال همچنان پایدار و ثابت ماند و این پایداری، مقاومت این صنعت را نشان می‌دهد. تام لی به دلیل پیش‌بینی‌هایی که در خصوص اینده‌ی قیمت ارزهای دیجیتال می‌کند، شناخته شده است. در تاریخ ۲۹ اوریل، او پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ یک رکورد تاریخی ثبت خواهد کرد.

13 دلیل تام لی برای اثبات به پایان رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال

لیست کامل ۱۳ دلیل تام لی به شرح زیر است:

نوامبر ۲۰۱۸: جنگ فورک بیت کوین کش (جیهان وو) و بیت کوین اس وی ( کرگ رایت) با بیت کوین‌های استخرهای استخراجشان، به پیروزی ان‌ها منجر شد. همچنین هنگامی که قیمت بیت کوین پس از ان به ۳,۲۰۰ سقوط کرد، دیگر خبری از عرضه‌ی گسترده‌ی ان نبود.

• ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸: ارزش خالص دارایی حق بیمه‌ی صندوق سرمایه‌گذاری grayscale’s bitcoin investment trust به ۵ درصد رسید و این رقم، پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۱۷ و از لحاظ تاریخی نشانگر کاپیتولاسیون بود اما از ان زمان تا کنون به ۴۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

۲۳ ژانویه ۲۰۱۹: مقایسه‌ی سالانه‌ی تراکنش‌های درون زنجیره‌ای روزانه، از ژانویه‌ی ۲۰۱۸ به بعد، همواره از روندی مثبت حکایت داشته است.

۲۷ مارس ۲۰۱۹: شاخص فلاکت بیت کوین (BMI) شرکت خدمات مشاوره‌ای فاندسترت، برای اولین بار از ۱۴ اگوست ۲۰۱۷ تا ان زمان، از ۶۷ عبور کرد. از سال ۲۰۱۵ به بعد، این شاخص، طی بازار نزولی هیچ‌گاه بیشتر از ۶۷ نبوده است.

۱ اوریل ۲۰۱۹: بیت کوین برای اولین بار پس از گذشت ۱۳ ماه از میانگین متحرک روزانه‌ی ۲۰۰ روزه‌ عبور کرد.

۲ اوریل ۲۰۱۹: پارابولیک ترو (Paraboli Trav)، یکی از تحلیلگران مطرح حوزه‌ی ارزهای دیجیتال بعد از ۷ ماه دوباره در صحنه حاضر شد.

۱۸ اوریل ۲۰۱۹: تور دمیستر (Tuur demeester)، مقاله‌ی «ذخیره‌ی سنگین بیت کوین» را منتشر ساخت که در ان ادعا می‌کند ذخیره کنندگان (HODler) شروع به ذخیره‌ی بیت کوین در کیف پول‌هایشان کرده‌اند.

اوایل اوریل: حجم معاملات بازار فرابورس (OTC) افزایش پیدا کرد. بروکرهای OTC متعددی گزارش دادند که فعالیت مشتریان جدید، در مقایسه با تنها چهار ماه گذشته، بین ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشته و دوباره در بسیاری از حساب‌ها، بیت کوین ذخیره می‌شود.

اوایل اوریل: فعالیت درون زنجیره‌ای افزایش پیدا کرد.

۲۲ اوریل ۲۰۱۹: ویلی وو (Willy Woo)، تحقیقاتی را در خصوص گانگسترهای اصلی قرن ۲۰ و ان‌هایی که از نظرشان بیت کوین به احتمال زیاد به پایین‌ترین حد خود رسیده، منتشر ساخت.

۲۳ اوریل: گلدن کراس یا تقاطع طلایی بیت کوین اتفاق افتاد. میانگین حرکت روزانه‌ی ۵۰ روزه‌ی بیت کوین از میانگین حرکت روزانه‌ی ۲۰۰ روزه‌ی ان بیشتر شد که یک شاخص صعودی به حساب می‌اید.

۱ می ۲۰۱۹: پس از  ان که دادستان کل نیویورک با صدور دستوری مشخص کرد که صرافی بیتفینکس از طریق کریپتو کپیتال (Crypto capital)، پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال و فیات خودش، به منظور جبران کمبود بودجه‌، از ذخایر نقدی ارز دیجیتال باثبات تتر استفاده کرده، صنعت ارزهای دیجیتال همچنان پایدار و ثابت ماند.

۱۳ تا ۱۵ می ۲۰۱۹: کنفرانس کانسنسس ۲۰۱۹ مهر تاییدی بر پایان یافتن زمستان ارزهای دیجیتال است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.