یک مبادله‌گر بیت کوین مورد حمله‌ی افراد ناشناس قرار گرفت

یک مبادله‌گر بیت کوین مورد حمله‌ی افراد ناشناس قرار گرفت
خلاصه اخبار

گفته می شود مهاجمین با لباس مبدل پلیس و در دست داشتن سلاح گرم به خانه‌ی یک معامله گر بیت کوین در هلند یورش برده‌اند.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، یک مبادله‌گر ارز دیجیتال بیت‌کوین (با نماد BTC) توسط چند نفر دزد که خود را پلیس معرفی کرده بودند،در خانه‌ی خودش مورد حمله قرار گرفته است.

گزارشات نشان می‌دهد که روز ۱۰ام آقای جرد اچ(Tjeerd H) که ۳۸ سال سن دارد، قربانی یک حمله‌ی خشونت‌آمیز در منزل خود در شهر دراونرفین هلند(Drouwenerveen) شده است. گفته شده که طی این حمله گروهی از خلافکاران با استفاده از سلاح گرم و با پوشش جلیقه‌ی ضد گلوله، کلاه و لباس پلیس اقدام به تهدید وی کرده‌اند.

با اینکه دلیل و انگیزه‌ی این حمله هنوز مشخص نشده است، تحقیقات نشان می‌دهد که آقای جرد یک تاجر و مبادله‌گر رمزارز می‌باشد. در گزارشات آمده است که این مسئله توسط منابع پلیس به تایید رسیده است.

سارقان رمزارزی نه تنها به صورت آنلاین اقدام به تهدید دیگر کاربران صنعت رمزارزی می‌کنند، بلکه اخیرا شاهد مواردی بوده‌ایم که صاحبان رمزارزهایی همچون بیت‌کوین به صورت رو در رو مورد حمله قرار گرفته‌ و مجبور شده‌اند تا مقادیر مختلفی ارز دیجیتال را به کیف‌پول‌های ناشناس این خلافکارا واریز کنند.

به عنوان مثال در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ در شهر فوکت(Phuket) تایلند یک دزدی مرتبط با بیت‌کوین رخ داد و یک معامله‌گر روسی تا زمان پرداخت رمزارز،گروگان گرفته شده بود. پس از اینکه این معامله‌گر با استفاده از رایانه‌ی شخصی خود اقدام به پرداخت معادل ۱۰۰ هزار دلار رمزارز بیت‌کوین به جنایتکاران کرد، آزاد شد.

علاوه بر این دپارتمان تحقیقات جنایی (CID) سال گذشته در رابطه با ادعای یک فقره آدم‌ربایی در شهر گوجارات(Gujarat) هند و اخاذی ۲۰۰ واحد رمزارز بیت‌کوین از یک بازرگان با نام سالِش بهات(Sailesh Bhatt) خبر داد.

آقای بهات مدعی شده که یک افسر اداره‌ی مرکزی تحقیقات هند(CBI) به نام سانیل نیر(Sunil Nair) روز ۹ام فوریه ۲۰۱۸ با کمک دیگر افسران این مرکز، اقدام به ضرب و شتم او کرده و پس از گرفتم معادل ۷۷۰ هزار دلار ارز، وی را رها کرده‌اند. هنوز اعلام نشده که آقای بهات چه نوع ارزی پرداخت کرده است.