یک بانک دولتی در صف ورود به بورس

یک بانک دولتی در صف ورود به بورس
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، مدیرعامل یکی از بانک های دولتی قرض‌الحسنه از اقدامات لازم و مذاکره برای ورود این بانک به بورس و عرضه اولیه سهام تا پایان سال جاری خبر داد. مرتضی اکبری درباره ورود بانک قرض الحسنه مهر ایران به بازار سرمایه و عرضه اولیه سهام گفت: یکی از تکالیف […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، مدیرعامل یکی از بانک های دولتی قرض‌الحسنه از اقدامات لازم و مذاکره برای ورود این بانک به بورس و عرضه اولیه سهام تا پایان سال جاری خبر داد. مرتضی اکبری درباره ورود بانک قرض الحسنه مهر ایران به بازار سرمایه و عرضه اولیه سهام گفت: یکی از تکالیف بسیار مهم این بانک ورود تدریجی به بازار سرمایه بود تا با واگذاری بخشی از سهام سهامداران فعلی، تنوع مالکیتی از نظر سهامی در بانک ایجاد شود.
وی افزود: با توجه به فعالیت شفاف شرکت‌ها و بانک‌های فعال در بازار سرمایه به دلیل ارائه گزارش های مرتب به سهامداران و بورس بطور حتم این اقدام به نفع سهامداران و بانک خواهد بود. از ابتدای تاسیس، تلاش ها در جهت ورود بانک به بازار سرمایه بود اما حداقل‌هایی لازم بود که تا یک سال پیش فراهم نشده بود.
اکبری ادامه داد: یکی از لازمه‌های ورود به بورس، بحث تبدیل بانک از سهامی خاص به عام بود که سال گذشته انجام شد.موضوع دیگر مجوز دائمی فعالیت بانک بود که با همکاری خوب حوزه نظارت بانک مرکزی در شورای پول و اعتبار صادر شد.این بانک درحال حاضر در مرحله مذاکره برای ورود به بازار سرمایه است که در صورت نبود مشکلی تا پایان سال ورود خواهد کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.