یکی از اعضای SEC: در نهایت ETF بیت کوین تصویب خواهد شد

یکی از اعضای SEC: در نهایت ETF بیت کوین تصویب خواهد شد
خلاصه اخبار

طبق گفته‌های یکی از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، قانون‌گذاران این کمیسیون، به احتمال زیاد، درنهایت، صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را تصویب خواهند کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، مجله‌ی خبری سیاسی کانگِرِشِنال کوارتِرلی (Congressional Quarterly) در تاریخ ۵ام فوریه (۱۶ بهمن)، متن مصاحبه‌ی این شخص را در توییتر منتشر ساخت.
رابرت جی. جکسون. جی آر (robert J. Jackson Jr)، تنها عضو دموکراتیک کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، اذعان داشت که علی‌رغم عدم پذیرش متوالی درخواست‌های ETF در سال گذشته، این روند درنهایت تغییر خواهد کرد.
طبق بخش‌های منتشرشده از این مصاحبه‌، وی به مجله‌ی خبری Congressional Quarterly گفت:
آیا فکر می‌کنم که درنهایت کسی به استانداردهایی که ارائه داده‌ایم قانع خواهد شد؟ امیدوارم، بله، این‌طور فکر می‌کنم.
پیشنهاد‌های ETF متعددی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مورد بررسی قرار گرفت اما تمامی آن‌ها درنهایت رأی منفی دریافت کردند و یا در اعلام نتیجه‌ی نهایی با تأخیر مواجه شدند.

یکی از پیشنهاد دهندگان ETF بیت کوین از شرکت سرمایه‌گذاری وَن‌اِک (VanEck)، در طی مصاحبه‌ی طولانی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از نگرانی‌هایی که حول محصولش وجود دارد به گفتگو پرداخت.
ماه گذشته تعطیلی دولت آمریکا سبب شد تا پیش از آن که دوباره در هفته‌ی آینده از این درخواست رونمایی به عمل آید، به‌صورت موقت کنار گذاشته شود.
جکسون ضمن صحبت در مورد پیشنهاد‌های ETF ارائه‌شده در گذشته، برای نشان دادن تغییر رفتارها هم‌زمان با روند بازار، به تلاش تیلور و کامرون وینکلواس در ماه مارس ۲۰۱۷ اشاره کرد. هنگامی که SEC در ماه مارس سال گذشته پیشنهاد ETF این دوقلوها را رد کرد، بازارهای بیت کوین با نوسانات بسیار زیادی مواجه شدند، پدیده‌ای که از آن زمان تا کنون به وضوح کاهش پیدا کرده است. او همچنین اذعان داشت:
در آن زمانی موقعیتی ایجاد شده بود که در آن خطر دست‌کاری و آسیب دیدن مردم بسیار زیاد بود.
وی در ادامه گفت:
در آن زمان، مسائل نقدینگی در بازار بسیار جدی بودند.
یکی دیگر از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، هستر ام. پیرس (Hester M. Peirce)، نیز پیش از آن با رد درخواست ETF بیت کوین دوقلوهای وینکلواس در ماه جولای سال ۲۰۱۸ مخالفت کرد و اظهار کرد که قضاوت SEC اساساً اشتباه بوده است.
منابع دیگر نیز گفته‌اند که موضوع تصویب ETF در آمریکا، به زمان مربوط است نه شرایط (ازجمله در مورد آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)، یکی از مدافعان ارزهای دیجیتال)، اما برخی نسبت به سودمندی آن در صنعت شک دارند.