یکی از اعضای کنگره‌ی آمریکا خواستار ممنوعیت کامل رمزارزها در این کشور شد

یکی از اعضای کنگره‌ی آمریکا خواستار ممنوعیت کامل رمزارزها در این کشور شد
خلاصه اخبار

براساس گزارشاتی که اخیرا منتشر شده، آقای برد شرمن(Brad Sherman) از اعضای کنگره‌ی آمریکا، پیشنهاد داده است تا یک ممنوعیت در سطح فدرال بر روی تمام رمزارزها وضع شود. به نظر می‌رسد که او در رابطه با دور زدن تحریم‌ها توسط کشور‌هایی مانند ونزوئلا و ایران و همچنین کاهش قدرت دلار آمریکا در مبادلات بین‌المللی نگران است.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، آقای برد شرمن(Brad Sherman) از اعضای کنگره‌ی آمریکا، یک بار دیگر پیش قدم شده تا در مقابل صنعت رمزارزی ایستادگی کند، با این تفاوت که اینبار دیگر هیچ مانعی سر راه وی قرار ندارد. او که به عنوان یکی از افراد مخالف صنعت رمزارزی محسوب می‌شود، روز پنج‌شنبه ۹ام می پیشنهاد داد تا یک ممنوعیت در سطح فدرال بر روی تمام دارایی‌های دیجیتال(رمزارزها) وضع شود.

یکی از اعضای کنگره‌ی آمریکا خواستار ممنوعیت کامل رمزارزها در این کشور شد

به نظر می‌رسد که نگرانی‌های آقای شرمن اساسا بر این مبنا است که رمزارز پتانسیل تضعیف دلار ایالات متحده را دارند. وی در رابطه با این مورد توضیح داده است:

من از همکارانم انتظار دارم که برای معرفی یک لایحه‌ جهت اعلام ممنوعیت خرید رمزارزها توسط شهروندان ایالات متحده ‌به من ملحق شوند، تا بتوانیم این باعث سرمای زدگی جوانه‌ی این(صنعت رمزارزی) شویم، چونکه بخش اعظم قدرت بین‌المللی ما از این واقعیت سرچشمه می‌گیرد که دلار یک استاندارد واحد در امور مالی و معاملاتی بین‌المللی است.

یکی از اعضای کنگره‌ی آمریکا خواستار ممنوعیت کامل رمزارزها در این کشور شد

نگرانی در مورد دور زدن تحریم‌های بین‌المللی

آقای شرمن همچنین در رابطه توانایی رمزارزها برای قدرت دادن به کشور‌هایی که توسط ایالات متحده تحریم شده‌اند، ابراز نگرانی کرد و گفت:

این یکی از اهداف اعلام شده‌ی طرفداران صنعت رمزارزی است، تا بتوانند قدرت را در دستان ما بگیرند، تا ما را در موقعیتی قرار دهند که به عنوان مثال مهم‌ترین تحریم‌هایی که در رابطه با ایران وضع کرده‌ایم، بی‌فایده شوند.

منظور از این گفته‌ها این است که کشور‌هایی مانند ایران، روسیه و ونزوئلا به عنوان راهی برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده به رمزارزها چشم دوخته‌اند. به عنوان مثال زمانی که برخی بانک‌های ایرانی به مدت محدودی از استفاده از SWIFT محروم شدند، ایران نیز شروع به طراحی و توسعه‌ی رمزارزی بومی کرد. گرچه این رمزارز هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است، ‌اما یک رمزارز مبتنی بر سیستم‌های پرداخت و بانکداری الکترونیک می‌باشد که باعث نگرانی برخی مقامات آمریکایی از دور زدن تحریم‌ها شده است.

علاوه بر این، پس از موافقت جوامع بین‌المللی مبنی بر اینکه رمزارز پترو(Petro رمزارز بومی کشور ونزوئلا که پشتوانه‌ی نفت این کشور را دارد) به عنوان یک روش غیرقانونی جهت دسترسی به بازار‌های مالی و اعتباری توسعه یافته است،‌ مقامات ایالات متحده نیز شهروندان این کشور را از خرید این رمزارز منع کرده‌اند. در روسیه نیز مشاور رئیس جمهور ولادیمیر پوتین سال گذشته اعلام کرده بود که یک رمزارز ملی اجازه خواهد داد که این کشور «بدون در نظر گرفتن تحریم‌ها، در سراسر جهان به حل و فصل تعاملات مالی بپردازد».

این ممنوعیت احتمالا تصویب نخواهد شد، اما ممکن است یک جنبش قانون‌گذاری آغاز شود

بنابراین از نظر مقامات آمریکایی، احتمالا آقای شرمن حق دارد که نگران این مسائل باشد. وی در ادامه گفته است که:

اینکه آیا هدف رمزارزها کاهش قدرت سیاست‌های خارجی ما، کاهش قدرت اعمال قوانین مالیاتی یا اجرای قانون سنتی است یا خیر معلوم نیست،‌ اما مزایای برتری که رمزارزها ارائه می‌کنند، در نهایت به تضعیف ایالات متحده و قدرت حاکمیت قانونی آن منجر خواهد شد.

با تمام این تفاسیر، برخی از اعضای جامعه‌ی رمزارزی نیز برای انتقاد از آقای شرمن به دلیل ادعای نامربوط و نسبت دادن رمزارزها به فعالیت‌های مالی غیرقانونی، پا پیش گذاشتند:

یکی از اعضای کنگره‌ی آمریکا خواستار ممنوعیت کامل رمزارزها در این کشور شد

علاوه بر این موارد، بعید به نظر می‌رسد که وضع یک ممنوعیت جامع بر روی صنعت رمزارزی بتواند در رابطه با اشخاصی که در حال توسعه و استفاده از شبکه‌های رمزارزی برای مقاصد خلاف باشند، کار خاصی انجام دهد. حتی اگر لایحه‌ی ممنوع اعلام شدن صنعت رمزارزی به تصویب برسد، باعث خواهد شد که صنعت رمزارزی هرچه بیشتر به یک صنعت زیرزمینی تبدیل شده و پیگیری مسائل مربوط به آن نیز سخت‌تر شود.

با توجه به قدرت جامعه‌ی رمزارزی در کشور ایالات متحده و پشتیبانی دیگر شاخه‌های دولتی، بعید به نظر می‌رسد که چنین لایحه‌ای هرگز تصویب شود، با این حال گفته‌های آقای شرمن پیرامون رمزارزها باعث تحریک قانون‌گذاران نسبت به این صنعت خواهد شد، که نهایتا چیز بدی نیست.

یکی از اعضای کنگره‌ی آمریکا خواستار ممنوعیت کامل رمزارزها در این کشور شد

جالب است که این مورد دومین مرتبه طی یک هفته‌ی اخیر است که یک شخصیت برجسته در رسانه‌ها از ممنوعیت کامل صنعت رمزارزی حرف می‌زند. آقای جوزف ایوگن استیگلیتز(Joseph Eugen Stiglitz) برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اقتصاد نیز روز دوشنبه اعلام کرد که «من در واقع فکر می‌کنم که باید رمزارزها را متوقف کنیم».

منبع: coinit.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.