یکسان‌سازی مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری کلید خورد

یکسان‌سازی مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری کلید خورد
خلاصه اخبار

علیرضا توکلی کاشی، از انتشار فراخوان کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در خصوص پیش‌نویس دستورالعمل جامع تأسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری خبر داد و اهداف سازمان بورس از تدوین این پیش نویس را برشمرد.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: سازمان بورس در دستورالعمل یکسان‌سازی مقررات و کاهش حجم اساسنامه و امیدنامه صندوق‌ها، انتقال بخش‌های مشترک آنها به متن دستورالعمل پیشنهادی را مدنظر داشته است.

وی ادامه داد: امکان اصلاح مقررات برای کلیه صندوق‌ها در آینده بدون نیاز به برگزاری مجامع توسط هر یک از صندوق‌ها و تطبیق مقررات صندوق‌ها با شرایط روز بازار سهام و سایر اوراق بهادار یکی دیگر از اهداف سازمان در تدوین این پیش‌نویس است.

توکلی ایجاد انعطاف در مدیریت صندوق و امکان تاسیس صندوق‌های خاص با اهداف خاص به منظور برآورده کردن سلایق و ذائقه‌ متنوع سرمایه‌گذاران را یکی دیگر از اهداف این پیش نویس دانست و اظهار امیدواری کرد تا این پیش نویش شرایط جدیدی برای حضور و تاسیس صندوق‌های سرمایه گذاری  بازار سرمایه بوجود آورد.

وی تصریح کرد: متن کامل درخواست رسمی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران از اعضای خود به صورت نامه رسمی و از طریق اتوماسیون سازمان بورس و اوراق بهادار برای کلیه صندوق‌های عضو این کانون ارسال شده است.

معاون توسعه کانون با توجه به تاثیرگذاری این صندوق‌ها در بازار سرمایه از کلیه صندوق‌های عضو  درخواست کرد: از آنجا که تدوین این دستورالعمل حساسیت و دقت ویژه‌ای را می‌طلبد، نظرات کارشناسی اصلاحی یا تکمیلی خود را از طریق فرم نظرسنجی که در سایت کانون به آدرس  iiia.ir قرار گرفته یا با ارسال نامه از طریق اتوماسیون سازمان بورس به معاونت توسعه کانون ارسال کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.