یوجین کسپرسکی: «جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال آمادگی ندارد»

یوجین کسپرسکی: «جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال آمادگی ندارد»
خلاصه اخبار

یوجین کسپرسکی (Eugene Kaspersky)، مدیرعامل شرکت امنیت سایبری Kaspersky، در مصاحبه‌ی اخیر خود اعلام کرده است که «رمزارزها دارای ایده‌ی برتری هستند، اما جهان همچنان برای پذیرش گسترده‌ی آن‌ها آمادگی ندارد.» کسپرسکی در تاریخ ۱ مارس در گفتگو با وب سایت خبری Arabian Business، اظهار داشت که در آینده ارز دیجیتالی یکپارچه و واحدی بر این حوزه مسلط خواهد بود.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، کسپرسکی توضیح داد معتقد است که در آینده «شاید یک دوره‌ی ۱۰۰ ساله» جهان تحت کنترل یک دولت یکپارچه اداره خواهد شد که در این شرایط ارز دیجیتالی واحدی را در اختیار خواهد داشت. بر اساس اظهارات وی، «در صورتی که بخواهیم ارزهای رمزنگاری شده در اختیار داشته باشیم، جهان یکپارچه خواهد شد. هم‌اکنون دولت‌ها می‌خواهند رمزارز‌ها را کنترل کنند.

او همچنین استدلال کرد در آینده رقابت اندکی برای استفاده از ارزهای دیجیتالی وجود خواهد داشت، همانطور که وی پیش‌بینی می‌کند، ارز واحدی مسلط خواهد شد:

شاید ارزهای دیگری در دسترس قرار داشته باشند اما در مقیاس جهانی ارزها یکپارچه خواهند شد.

کسپرسکی همچنین اعلام کرد اعتقاد دارد که ارزهای آینده دیجیتالی خواهند بود، اما با این وجود استدلال می‌کند که ارزهای دیجیتالی کنونی همانند بیت‌کوین(BTC) نمی‌توانند جایگزین سیستم‌های مالی کنونی گردند. با این وجود وی اظهار داشت:

برخی از نوآوری‌ها و روش‌هایی که در پیاده‌سازی (رمز)ارزهای کنونی استفاده گردیده را می‌توان با تغییرات اندکی با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، در ارزهای آینده مورد استفاده قرار داد.

کسپرسکی در گذشته نظرات مشابهی را در این حوزه ارائه کرده است. بر اساس گزارش رسانه‌ها در دسامبر ۲۰۱۵، او گفت در حالی که «رمزارزها یک نوآوری بزرگ است، از نظر سیاسی جهان آمادگی استفاده از این تکنولوژی را ندارد.»

جک دورسی(Jack Dorsey) بنیانگذار و مدیرعامل شبکه‌ی اجتماعی توئیتر نیز اعتقاد دارد که در آینده ارز دیجیتالی غالب و یکپارچه‌ای وجود خواهد داشت. با این وجود وی استدلال می‌کند که ارز دیجیتالی آینده بیت‌کوین خواهد بود.