یوان چین در پایین ترین سطح ۱۱ سال اخیر

یوان چین در پایین ترین سطح ۱۱ سال اخیر
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، ارزش یوان دراخرین دور از معاملات ارزی بازار چین با ۰.۳۴ درصد کاهش همراه شد تا نرخ برابری دلار در برابر یوان با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۷.۰۸۷۵ یوان برسد که از چهاردهم مارس سال ۲۰۰۸ تاکنون بی‌سابقه بوده است. معامله گران می گویند که با نزدیک […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، ارزش یوان دراخرین دور از معاملات ارزی بازار چین با ۰.۳۴ درصد کاهش همراه شد تا نرخ برابری دلار در برابر یوان با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۷.۰۸۷۵ یوان برسد که از چهاردهم مارس سال ۲۰۰۸ تاکنون بی‌سابقه بوده است. معامله گران می گویند که با نزدیک شدن به اغاز ماه سپتامبر و احتمال اعمال دور جدید تعرفه های وارداتی امریکا بر محصولات چینی، تقاضا برای خرید دلار در چین افزایش یافته است.

وزارت بازرگانی چین دیروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد این کشور امیدوار است امریکایی‌ها در خصوص مسایل تجاری تصمیم اشتباهی نگیرند اما چین برای مواجهه با هر سناریویی کاملا اماده است.

دونالد ترامپ- رییس جمهور امریکا روز چهارشنبه گفته بود که او همان کسی است که جلوی تراز نامتعادل تجارت امریکا با چین ایستاده است چرا که بلاخره باید کسی پیدا می‌شد که جلوی چین بایستد.

یک معامله گر ارز چینی در شانگهای به رویترز گفت: بازار ارز توجه خیلی زیادی به اختلاف تجاری بین چین و امریکا دارد و تاثیر این اتفاقات بر روی یوان بیش از سایر متغیرهای بازار ارز است.

از سوی دیگر بانک‌های دولتی چین برای جلوگیری از ریزش بیشتر یوان وارد بازار شدند و دلارهای خود را به ازای ۷.۰۷ یوان به فروش رساندند. ورود این بانک‌ها به معاملات باعث کاهش شتاب تقاضا برای خرید دلار شد چرا که برخی از معامله گران را به این نتیجه رساند که دولت نمی خواهد بیش از این شاهد زمین‌گیر شدن یوان باشد.

به گفته برخی معامله گران، در صورت خروج بانک‌ها از بازار، احتمال سقوط یوان به سطح ۷.۱ در برابر دلار نیز وجود دارد. سرنا ژو- تحلیل‌گر بازار در بانک “میزوهو سکیوریتیز” گفت یوان در کانال ۷ انعطاف بیشتری دارد و انتظار می رود شاهد شکسته شدن کانال ۷ و رسیدن دلار به ۷.۱ یوان نیز باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها