گسترش کاربرد و دامنه فعالیت یوان دیجیتال

گسترش کاربرد و دامنه فعالیت یوان دیجیتال

چین دامنه خدمات عمومی و تعداد شهرهایی را که در پروژه آزمایشی یوآن دیجیتال خود در استان‌های ژجیانگ و فوجیان در دست اجرا است، گسترش داده است.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، شش شهر در استان ججیانگ آزمایش پرداخت های دیجیتال RMB برای مالیات بر درآمد شخصی، مالیات دارایی و حق بیمه تامین اجتماعی را قبل از اعلام رسمی برنامه های آزمایشی آغاز کرده اند.

علاوه بر این، 72 نقطه جمع‌آوری عوارض جاده‌ای در فوژو و شیامن در استان فوجیان از روز سه‌شنبه پرداخت‌های یوان دیجیتال را آغاز کرده‌اند و رسانه‌های محلی گزارش دادند که تجربه پرداخت «هیچ تفاوتی با Alipay یا WeChat Pay ندارد».

در مجموع هشت شهر در استان‌های ژجیانگ و فوجیان در سری جدید از آزمایش‌کنندگان یوان دیجیتال در ماه آوریل گنجانده شدند.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، معروف به یوآن دیجیتال یا e-CNY، آزمایشی را در اکتبر 2020 در شنژن آغاز کرد و تا پایان سال 2021 معادل 11.24 میلیارد دلار تراکنش ثبت کرد.

ژو یوان، محقق ارشد مرکز تحقیقات مالی دیجیتال دانشگاه پکن، در مصاحبه با رسانه South China Morning Post گفت: از نظر تئوری، جریان‌های نقدی یوان دیجیتال مبتنی بر بلاک چین کاملاً قابل ردیابی هستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.