آغاز فعالیت یوان دیجیتال در سیستم حمل و نقل عمومی شیامن و گوانگژو

آغاز فعالیت یوان دیجیتال در سیستم حمل و نقل عمومی شیامن و گوانگژو

با گسترش فعالیت یوان دیجیتال و پیوستن شهر ها به شبکه در حال گسترش استفاده از این ارزدیجیتال ، یوان دیجیتال در ترامواهای گوانگژو پذیرفته شده و می توان از آن برای شارژ مجدد کارت حمل و نقل عمومی شهری شیامن استفاده کرد .

به گفته رسانه های محلی گوانگژو، مسافران خط 1 تراموا این شهر اکنون می توانند با کد QR پرداخت اپلیکیشن یوان دیجیتال، کرایه ها را پرداخت کنند.

رسانه‌های محلی شیامن گزارش دادند از 6 می قابلیت استفاده از کارت‌های سوایپ حمل‌ونقل عمومی شهر شیامن برقرار می شود .

در این گزارش آمده است که سیستم حمل و نقل عمومی Xiamen در مرحله بعد به مسافران این امکان را می دهد که با استفاده از کد QR پرداخت یوان دیجیتال کرایه را پرداخت کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل فورکاست، با گوانگژو و شیامن، حداقل 12 شهر از 23 شهر آزمایشی یوآن دیجیتال چین شروع به پذیرش چنین پرداخت هایی در سیستم های حمل و نقل عمومی خود کرده اند.

یوآن دیجیتال یا e-CNY، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) است که آزمایش های عمومی آن را در اکتبر 2020 آغاز کرد و اکنون در 23 شهر چین به صورت آزمایشی اجرا می شود.

بانک مرکزی چین در ژانویه اعلام کرد که کل تراکنش‌ها با استفاده از e-CNY تا پایان سال 2021 به 87.565 میلیارد یوان (11.238 میلیارد دلار) رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.