یافته‌های نویدبخش درباره داروی کرونا در استرالیا

یافته‌های نویدبخش درباره داروی کرونا در استرالیا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس ،محققان استرالیایی روز سه شنبه از یافتن داروی بالقوه علاج  ویروس کرونا خبر دادند. به نوشته روزنامه «دیلی میل»  پروفسور «دیوید پترسون» مدیر بخش تحقیقاتی دانشگاه «گوینزلند» در این باره گفت که اینک دو دارو برای علاج بیماری کرونا وجود دارد که یکی از آن ها داروی بیماری […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس ،محققان استرالیایی روز سه شنبه از یافتن داروی بالقوه علاج  ویروس کرونا خبر دادند.

به نوشته روزنامه «دیلی میل»  پروفسور «دیوید پترسون» مدیر بخش تحقیقاتی دانشگاه «گوینزلند» در این باره گفت که اینک دو دارو برای علاج بیماری کرونا وجود دارد که یکی از آن ها داروی بیماری ایذر و دیگری مالاریاست.

به گفته محققان، آزمایش داروی ضد ایذر نتایج امیدوار کننده ای را بر انسان داشته و ویروس کرونا را در بدن مبتلایان از بین برده است.

به گفته دکتر پترسون، داروی درمان ایذر به نام «لوپیناویر،ریتوناویر»  به مبتلایان چینی  در استرالیا تزریق شده و سپس ویروس کرونا از بین رفت. این محقق افزود که این دارو به طور بالقوه برای درمان کرونا موثر است. داروی علاج مالاریا که بر ویروس کرونا نیز تاثیر مثبت داشته «کلروکین»  نام دارد.

به نوشته دیلی میل، تاکنون حدود 170 هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شده و بیش از 6500 نفر از آن ها جان باخته اند.

در قاره اروپا ایتالیا، اسپانیا و فرانسه بدترین وضعیت در زمینه شیوع کرونا را دارند. وزارت بهداشت اسپانیا  سه‌شنبه اعلام کرد طی بیست‌وچهار گذشته نزدیک به دو هزار مورد ابتلای جدید به ویروس «کووید19» در این کشور گزارش شده است.

دولت انگلیس نیز از افزایش 26 درصدی شمار مبتلایان به ویروس مهلک کرونا در این کشور ظرف یک روز خبر داد.