گوشی هوشمند Pundi X قابلیت تغییر وضعیت بین بلاک چین و آندروید را دارد

گوشی هوشمند Pundi X قابلیت تغییر وضعیت بین بلاک چین و آندروید را دارد
خلاصه اخبار

استارتاپ سازنده دستگاه‌های بلاک چین Pundi X، از مشخصات و ویژگی‌های جدید تلفن بلاک چینی خود که قرار است در اواخر سال جاری برای عموم عرضه شود، رونمایی کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، همانطور که این استارت‌آپ در کنگره جهانی موبایل این هفته در بارسلون اعلام کرد، XPhone به کاربران اجازه سوئیچ کردن بین حالت مرسوم، که از اپلیکیشن‌های اندروید پشتیبانی می‌کند، و حالت بلاک چین، که به کاربران امکان دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) را می‌دهد، خواهد داد.

پاندی ایکس در یکی از پست‌های بلاگ خود توضیح داد که مشتریان می‌توانند تنها با فشار دادن یک دکمه سوئیچ کنند. این شرکت در ادامه افزود:

این قابلیت با بارگذاری دو سیستم عامل، یعنی سیستم عامل اندروید ۹ و سیستم عامل بر مبنای اندروید Pundi یعنی Function X، امکان‌‎پذیر می‌شود.

این شرکت در روز دوشنبه گفت:

تماس گرفتن و پیام دادن بر مبنای بلاک چین را می‌توان بر روی سیستم عامل تلفن، که بر پایه اندروید ۹ ساخته شده است، روشن و خاموش کرد.

ابتدا در سال گذشته اعلام شد که XPhone ادعا می‌کند از تماس‌های بدون نیاز به اپراتور از طریق شبکه همتا به همتا پشتیبانی می‌کند. این استارتاپ در آن زمان این ویژگی را مطرح کرد.

با وجود این‌که نمونه اولیه در ماه اکتبر به نمایش درآمده است، آخرین پست وبلاگ Pundi X توضیح داد که مشخصات، با هدف عرضه محصول با یک پردازنده متوسط، رم ۶ گیگابایتی و تعدادی دیگر از ویژگی‌ها، بهبود یافته‌اند. (یک نکته در فهرست مشخصات بیان می‌کند که طراحی آن هنوز در معرض تغییر است).

در شروع عرضه به بازار، تلفن با قیمت ۵۵۹ دلار فروخته خواهد شد. این یعنی از بسیاری از گوشی‌های بلاک چینی دیگر مانند سامسونگ گلکسی اس ۱۰ (Samsung Galaxy S10)، اچ‌تی‌سی اکسودوس ۱ (HTC EXODUS 1) و سیرین لبز فینی (Sirin Labs Finney) ارزان‌تر خواهد بود.

با این حال، بر اساس وب‌سایت این دستگاه، تنها ۵۰۰۰ عدد XPhone ساخته خواهد شد. این کمپانی در حال حاضر اواخر سال ۲۰۱۹ را برای عرضه این محصول هدف قرار داده است، هر چند تاریخ مشخصی اعلام نشده است.

این هفته به دنبال عرضه گوشی‌های اچ‌تی‌سی، سامسونگ و الکتریوم که امکان استخراج ارز دیجیتال در آن تعبیه شده بود، نمایش Pundi X پایانی بر موضوعات بلاک چینی کنگره جهانی موبایل بود. هر چند این گوشی ارزان قیمت کشورهای در حال توسعه را برای بازار خود هدف گرفته است.