گسترش همکاری بانک تجارت و صندوق ضمانت صادرات

گسترش همکاری بانک تجارت و صندوق ضمانت صادرات
خلاصه اخبار

بانک تجارت و صندوق ضمانت صادرات ایران به منظور توسعه تامین مالی و ارائه خدمات صادراتی بانک با پوشش صندوق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، روابط عمومی بانک تجارت، این تفاهم‌نامه با هدف افزایش سهم صادرات از مجموع تسهیلات اعطایی بانک و توسعه تامین مالی صادراتی از طریق اعتبار فروشنده توسط بانک با پوشش صندوق، در مراسمی به امضای رضا دولت‌آبادی مدیرعامل این بانک و افروز بهرامی مدیر‌عامل و رئیس هیات‌مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران رسید.

دولت‌آبادی با ابراز خرسندی از امضای تفاهم‌نامه با صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: بانک تجارت طی این سال‌ها با ارائه سبد خدماتی و تسهیلاتی متنوع توانسته به‌عنوان یک بانک پیشتاز در این امور تفاهم‌نامه‌های مختلفی را با شرکت‌ها به امضا رسانده و همواره روابط بسیار مناسبی در ارائه خدمات مختلف بانکی با این مجموعه‌ها داشته است. وی افزود: امروز هم در راستای تحقق اهداف شعار «رونق تولید» و حمایت از صنایع تولیدی و صادرکنندگان بانک مصمم است تا این همکاری گسترش یافته و دوطرف به یک مشارکت برد- برد دست یابند.

بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اینکه بانک تجارت اولین بانکی است که با این صندوق تفاهم‌نامه امضا می‌کند، گفت: بانک تجارت همواره به‌عنوان بانکی پیشرو در تمام عرصه‌های بانکداری، حاکمیت شرکتی و بازار سرمایه بوده و بسیار خرسندیم که این تفاهم‌نامه در راستای تسهیل تامین منابع مالی برای صادرکنندگان امضا می‌شود. وی افزود: امیدواریم انعقاد این تفاهم‌نامه در سالی که سال رونق تولید نامگذاری شده، منجر به افزایش نقدینگی واحدهای تولیدی برای توسعه صادرات و ورود بنگاه‌ها به بازارهای بین‌المللی شود و در عین حال با انجام ابزارهای جدید تامین مالی و خرید دین اسناد صادراتی دریچه‌های جدیدی برای تامین مالی بنگاه‌های صادراتی گشوده شود. از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه، می‌توان به افزایش سهم صادرات از مجموع تسهیلات اعطایی بانک با پوشش صندوق، معرفی خدمات و محصولات صندوق توسط بانک، جهت سوق دادن و معرفی مشتریان صادراتی خود به صندوق و معرفی مشتریان صادراتی از سوی صندوق به بانک و همکاری‌های لازم با صندوق در راستای تسریع مراحل اعتبار سنجی مشتریان اشاره کرد.

همچنین ادامه و توسعه تامین مالی صادراتی از طریق اعتبار فروشنده توسط بانک با پوشش صندوق، تشکیل کارگروه مشترک جهت طراحی و عملیاتی کردن ابزارهای جدید تامین مالی صادراتی، تنزیل اسناد صادراتی صادر‌کنندگان توسط بانک به پشتوانه بیمه‌نامه خرید دین اسناد صادراتی صندوق، برگزاری نشست‌های تخصصی با صادرکنندگان کالا و خدمات از سوی صندوق و بانک، همکاری بانک و صندوق در زمینه امور بازار سرمایه و سهام و توسعه سپرده‌گذاری منابع صندوق در بانک، از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها