گزارش وضعیت عرضه اولیه ها در هفته ای که گذشت (هفته اول آذر ماه 1399)

گزارش وضعیت عرضه اولیه ها در هفته ای که گذشت (هفته اول آذر ماه 1399)
خلاصه اخبار

شاخص کل در روزهای ابتدایی هفته تا 1340 هزار واحد افت کرد اما در نهایت مجددا به نقطه شروع هفته رسید و روز چهارشنبه کار خود را با رشد 10 هزار واحدی به پایان رساند.

در اولین هفته از آذرماه و همزمان با افت خفیف اکثر بازارها، شاخص کل بورس حول 1360هزار واحد نوسان کرد. این شاخص در روزهای ابتدایی هفته تا 1340 هزار واحد افت کرد اما در نهایت مجددا به نقطه شروع هفته رسید و روز چهارشنبه با وجود افت 6 هزار واحدی در شروع معاملات، کار خود را با رشد 10 هزار واحدی به پایان رساند.

طی هفته گذشته وضعیت عرضه اولیه ها تغییرات چندانی نداشت و در عرضه اولیه هایی که در گذشته صف خود را از دست داده بودند شاهد نوسانات قیمت بودیم. یکی از اتفاقات جالب توجه در هفته گذشته، شروع پذیره نویسی سهام شرکت ریل گردش ایرانیان با نماد حگردش بود. پذیره نویسی سهام این شرکتِ در شرف تاسیس از روز سه شنبه شروع شده است و به مدت یک ماه تا پذیره نویسی کلیه سهام ارائه شده ادامه خواهد داشت. این شرکت توسط شرکت ریل پرداز نوآفرین(سهامدار عمده گدنا) تاسیس می شود.

در ادامه به بررسی مهمترین اتفاقاتی که در نمادهای حاضر در لیست عرضه اولیه‌ها رخ داده می‌پردازیم:

  • طی هفته گذشته غگیلا با اعلام دریافت مجوز برای افزایش قیمت محصولات به دلیل افزایش نرخ شیر در روزهای یکشنبه و دوشنبه متوقف بود.

اطلاعات منتشر شده در این زمینه به این صورت است: افزایش نرخ محصولات لبنی شامل افزایش در گروه شیر 30%-گروه پنیر 45%-گروه خامه 6%-گروه ماست 18%-گروه دوغ17%-گروه کره1% خواهد بود.

سایر توضیحات: نسبت فروش گروه محصولات فوق به کل فروش شرکت به شرح زیر می باشد: گروه شیر 19درصد، گروه پنیر 35درصد، گروه خامه 10 درصد، گروه ماست 24درصد،گروه دوغ 12درصد

  • گدنا روز سه شنبه به دلیل نوسان بیش از 50 درصدی قیمت متوقف و موظف به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شد.

نمودارهای زیر مقایسه‌ای بین سود دهی عرضه اولیه‌ها در طول هفته گذشته و سود این سهام از روز عرضه تا پایان روز 5 آذر، انجام داده است. تاثیر سود نقدی تقسیم شده در مجامع هریک از این شرکت ها در این نمودار لحاظ شده است.

گزارش وضعیت عرضه اولیه ها در هفته ای که گذشت (هفته اول آذر ماه 1399)

در نظر داشته باشید که در سودآوری این شرکت ها کارمزد معامله در نظر گرفته نشده است و این مقادیر بر اساس قیمت پایانی سهم ارائه شده است

شما می‌توانید جهت رصد بازار و اخبار عرضه‌ اولیه ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات عرضه اولیه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها