گزارش مهم شورای جهانی طلا از وضعیت تقاضای طلا در سال 2019

گزارش مهم شورای جهانی طلا از وضعیت تقاضای طلا در سال 2019
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، شورای جهانی طلا اعلام کرد: افزایش چشمگیر خرید از سوی بانک های مرکزی جهان در سه ماه دوم امسال موجب شده است تا تقاضای طلا در این مدت با رشد 8 درصدی روبرو شود. بر اساس این گزارش تقاضای طلا در سه ماه دوم امسال به بیش […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، شورای جهانی طلا اعلام کرد: افزایش چشمگیر خرید از سوی بانک های مرکزی جهان در سه ماه دوم امسال موجب شده است تا تقاضای طلا در این مدت با رشد 8 درصدی روبرو شود.

بر اساس این گزارش تقاضای طلا در سه ماه دوم امسال به بیش از 1123 تن رسیده است. این رقم در سه ماه دوم 2018 میلادی به 1038 تن رسیده بود.

بانک های مرکزی جهان در این مدت 244.4 تن طلا خریداری کرده اند. این رقم در مدت مشابه سال 2018 نیز به 152.8 تن رسیده بود. تقاضای طلای بانک های مرکزی جهان در شش ماه نخست امسال به 374 تن رسیده است که بالاترین رکورد در 19 سال اخیر به شمار می رود.

تقاضای طلای هند نیز در سه ماه دوم امسال با رشد 13 درصدی به 44.5 تن رسیده است. تقاضای چین نیز با 29 درصد کاهش به 49.5 تن رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.