گزارش شفاف‌سازی سود و زیان چهار بانک بورسی

گزارش شفاف‌سازی سود و زیان چهار بانک بورسی
خلاصه اخبار

در آستانه برگزاری مجامع بانکی، تعدادی از بانک‌های کشور با انتشار گزارش‌های رسمی در سامانه کدال، به شفاف‌سازی عملکرد خود برای سال مالی ۹۷ پرداخته‌اند.

به گزارش سیگنال به نقل از «دنیای‌اقتصاد» این شفاف‌سازی که براساس صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده انجام گرفته، نشان می‌دهد در سال گذشته بانک ملت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ به ازای هر سهم ۲ هزار و ۴۴۶ ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۷۳/ ۱ درصد رشد داشته که عمدتا به‌دلیل افزایش ۱۲۵ درصدی جمع درآمدهای غیرمشاع است.

بنا بر اطلاعات منتشر شده، بانک ملت برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ مبلغ ۱۲۲ هزار و ۳۱۳ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است. براساس این گزارش، بانک سامان نیز در ۱۲ ماه منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷، به ازای هر سهم ۶۳۲ ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل یک هزار و ۴۸۰ درصد رشد داشته که عمدتا به‌دلیل افزایش ۳۱ درصدی جمع درآمدهای غیرمشاع است. گزارش شفاف‌سازی بانک سامان نشان می‌دهد این شرکت بورسی در دوره یادشده مبلغ ۵,۰۵۶ میلیارد ریال سود خالص داشته است. گزارش شفاف‌سازی بانک کارآفرین هم در دوره مورد نظر حاکی است این بانک خصوصی به ازای هر سهم ۲۰۶ ریال سود محقق کرده است در حالی که این شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم (۱۶) ریال زیان محقق کرده بود که افزایش ۲۸ درصدی جمع درآمد‌ها از عمده دلایل شناسایی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل است. همچنین براساس این گزارش شفاف‌سازی، بانک کارآفرین در دوره مالی یادشده مبلغ ۱,۷۴۸ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است، اما اطلاعیه‌های منتشر شده در سامانه کدال همه حاکی از سودآوری بانک‌ها در سال مالی گذشته نیست. براساس اطلاعیه بانک اقتصاد نوین (اولین بانک خصوصی پس از انقلاب) در دوره ۱۲ ماه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ به ازای هر سهم (۱۴۹) ریال زیان محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش زیان را نشان می‌دهد که عمدتا به‌دلیل افزایش ۷ درصدی جمع هزینه‌ها است. براساس این گزارش بانک اقتصاد نوین در دوره یاد شده مبلغ (۱.۹۵۲) میلیارد ریال زیان خالص محقق کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.