گزارش روزانه بورس کالا (چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 447 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 5.1 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند.

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 447 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 5.1 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند. این در حالی است که دو دارایی پایه زعفران نگین سحر خیز و زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد.

 در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 به رقم 32 هزار قرار داد از 49 هزار قرار داد رسید.  معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 30 میلیارد تومان از 66 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران نگین با سررسید اردیبهشت 99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 10 درصدی بهره برد. همچنین حجم معاملات آتی پسته با سر رسید فروردین 99 به رقم 1928 قرارداد به ارزش 16 میلیارد تومان رسید.

این روزها هیجان و ترس در معاملات گواهی سپرده و آتی زعفران موج می زند که سبب شده انتظارات نسبت به افزایش قیمت این کالا در بورس با تردید مواجه شود لذا قیمت ها نسبت به چند روز گذشته در بازار زعفران افت شدیدی را تجربه کرده است

در بازار گواهی سپرده زیره برخلاف این بازار گواهی سپرده زعفران شاهد معاملات در درصد های مثبت از سوی معامله گران بودیم. ناگفته نماند که ارزش پایین معاملات گواهی سپرده زیره نسبت به به گواهی سپرده زعفران اهالی بازار را در ورود به این بازار مردد می نماید.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید حمایتی بیش از 72 تن زعفران خبر داد و گفت: تاکنون بالغ بر 32 درصد از مطالبات زعفران کاران پرداخت شده و بقیه مطالبات با همکاری بانک مرکزی، بانک های عامل و پیگیری سازمان برنامه و بودجه تا پایان سال تسویه می شود.

گزارش روزانه بورس کالا (چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.