گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 6 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 6 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 303 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 5.1 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند.

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 303 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 5.1 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند. این در حالی است که دو دارایی پایه پسته فندقی طلای سبز زرند و زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد.

 در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و اسفند 98 به رقم 80 هزار قرار داد از 87 هزار قرار داد رسید.  معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 76 میلیارد تومان از 111 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران نگین با سررسید اردیبهشت 99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 9 درصدی بهره برد.

به طور کلی در معاملات روز گذشته شاهد افت قیمت ها در بازار گواهی سپرده و آتی زعفران و زیره و پسته بودیم. به نظر می رسد این افت قیمت ها بیشتر تحت تاثیر اختلال در صادرات به کشور چین و گسترش ویروس کرونا باشد که سبب شده است حتی افزایش قیمت دلار را که تاثیر بسزایی بر افزایش قیمت ها دارند را نادیده بگیرد.

در معاملات امروز گواهی سپرده شاهد بازگشایی زیره سبز مینو بذر با سر رسید خرداد 99 هستیم.

گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 6 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.