گزارش روزانه بورس کالا (5 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (5 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 444 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 4.5 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند.

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 444 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 4.5 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند. این در حالی است که دارایی پایه زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد.

در بازار گواهی سپرده پسته معاملات در درصدهای مثبت را از سوی اهالی بازار شاهد هستیم که به نظر می رسد ناشی از افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته باشد. همچنین در بازار گواهی سپرده زعفران مثل روزهای گذشته داد و ستد هایی در حوالی قیمت تسویه روز گذشته از سوی اهالی بازار مشاهده می کنیم. با توجه به اینکه نرخ ارز یکی از عوامل تاثیر گذار بر این کالای صادراتی می باشد ولی قیمت ها نسبت به روز گذشته با تغییرات مثبتی مواجه نبوده است.

 در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا  حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و اسفند 98 به رقم 50 هزار قرار داد از 53 هزار قرار داد رسید. معامله گران این تعداد قرارداد آتی زعفران را به ارزش 50 میلیارد تومان از 59 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی زعفران مربوط به زعفران نگین با سررسید اردیبهشت 99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 11درصدی بهره برد.

ارزش معاملات بازار آتی زعفران با توجه به روند متعادل قیمت ها در این بازار نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته است. همچنین آربیتراژ تا موعد سر رسید در این بازار رو به کاهش می باشد. به عبارت دیگر اهالی بازار با نگهداری قرار داد آتی تا سررسید از بازده کمتر نسبت به روزهای گذشته بدست می آورند.

اخبار منتخب بازار های زیره، پسته و زعفران

  • قرار داد آتی زعفران پوشال تیر ماه 1399 از روز شنبه 10 اسفند ماه 1398 راه اندازی و تا تاریخ 24 تیر 1399 قابل معامله خواهد بود.
گزارش روزانه بورس کالا (5 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.