گزارش روزانه بورس کالا (چهارشنبه 28 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (چهارشنبه 28 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 378 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 3.9 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند. این در حالی است که دارایی پایه زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد.

در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و تیر 99 به رقم82 هزار قرار داد از 85 هزار قرار داد رسید. معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 77 میلیارد تومان از 86 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران پوشال با سررسید تیر 99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 10 درصدی بهره برد.

در زعفران نگین زرین شاهد خروج 37 کیلو زعفران از انبار و حمایت مستمر شرکت ایده پرداز نوین مشیر در غالب خرید هستیم. در زعفران نگین نوین همچنین شرکت زعفران بهرامن و ایده پرداز نوین مشیر این روز ها با توجه به افزایش عرضه های آخر سال اقدام به خرید های مستمر نموده است. در زعفران نگین سحر خیز همچنین شاهد خرید های مستمر شرکت زعفران بهرامن، شرکت سرمایه گذاری مشترک صبای هدف و شرکت ایده پرداز نوین مشیز هستیم. همچنین در انبار پسته فندقی طلای سبز زرند خرید های شرکت تک زراندیشان نوآور همچنان ادامه دارد.

این روزها با توجه به نزدیک شدن به اواخر اسفند ماه شاهد افزایش عرضه ها در بازار هستیم. از سوی دیگر روند قیمت ارز روند صعودی را در پیش گرفته است و قیمت ارز طی روزهای اخیر افزایش یافته است که با توجه به رفع ویروس کرونا می توان به افزایش قیمت زعفران امیدوار بود.

گزارش روزانه بورس کالا (چهارشنبه 28 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.