گزارش روزانه بورس کالا (شنبه 17 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (شنبه 17 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات پنجشنبه بازار آتی شاهد معامله 61 هزار قرارداد به ارزش 67 میلیارد تومان بودیم. تعداد موقعیت های باز در معاملات روز گذشته 119 هزار و تعداد خریداران 962 و تعداد فروشندگان 937 می باشد.

در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و تیر 99 به رقم 67 هزار قرار داد از 68 هزار قرار داد رسید. معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 63 میلیارد تومان از 66 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران نگین با سررسید تیر99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 14 درصدی بهره برد.

در معاملات بازار آتی زعفران از یکسوی گسترش ویروس کرونا در جهان و از سوی دیگر خالی شدن انبار ها بورسی به غیر از طلای سرخ و افزایش نرخ ارز باعث شده است در بازار های آتی زعفران ثبات قیمت ها را شاهد باشیم و با رفع وکنترل این ویروس در کشور چشم انداز مثبتی برای این محصول در نظر بگیریم.

گزارش روزانه بورس کالا (شنبه 17 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.