گزارش روزانه بورس کالا (پنج شنبه 15 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (پنج شنبه 15 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 529 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 4.4 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند.

این در حالیست که دارایی پایه زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد.

در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و تیر 99 به رقم 130 هزار قرار داد از 132 هزار قرار داد رسید. معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 126 میلیارد تومان از 137 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران نگین با سررسید تیر99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 14 درصدی بهره برد.

در معاملات گواهی سپرده زعفران شاهد افزایش قیمت ها نسبت به معاملات روز گذشته هستیم. این در حالی است که در بازار آتی زعفران قیمت ها تغییرات اندکی را تجربه کرده و معاملات متعادلی را دنبال می نماید.این امر سبب شده است که اربیتراژ بازار آتی زعفران نسبت به گواهی سپرده کاهش یابد.

پس از اتمام روز معاملاتی 15 اسفند ماه سال 1398، وجه تضمین قراردادهای آتی زعفران پوشال برابر 2 میلیون تومان تعیین می گردد.

گزارش روزانه بورس کالا (پنج شنبه 15 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.